Mediekonverter RJ45 til 1000Mbit Single Mode Fiber, SC, 10km

10/100/1000Base-TX til 1000Base-LX, 1310 nm, Single Mode, 10 km
Kun til 1000Mbit fiber, Single Mode

  • Download PDF
  • email Send to a friend
  • Send to a friend

    Stålarmeret cat. 6a netværkskabel, slim, STP, LSZH, grå, 1,0m

    Stålarmeret cat. 6a netværkskabel, slim, STP, LSZH, grå, 1,0m

    Slim STP cat. 6 netværkskabel, patch kabel med RJ45 kontakt
    Kablet er ø3,8mm - Low Smoke Zero Halogen
    Stålarmeret
    Fluke testet
    AWG32
    Grå
    1,0 m
    Forhandles i andre længder

    Recipient :

    * Required fields

    Avbryt eller 

  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question
ETH-RJ45G-SC-S
962 SEK
Exkl. moms
Kvantitet
Fysiskt i lager  

10/100/1000 Ethernet till fiber Konverter . Single SC .

Dimensioner
26 x 69 x 97mm (H x B x D)
Stik
RJ45 hunstik og SC fiberstik
Andet
Anvender singlemode fiberkabel (9/125 µm)
Strømforsyning
Strømforsynes af medfølgende netadapter 5 VDC 2A
Omformer
10/100/1000 Mbit kobber (RJ45) til 1000 Mbit fiber (SC singlemode)
Maks. afstand
Maks. afstande 100 m for RJ45 og 10 km på fiber