1000 Mbit / 2500 Mbit

Med en GBIC/SFP-modulen kan uppnå en överföringshastighet på 1000Mbit med både multimode och singelmod. Med single-mode, kan vi erbjuda avstånd upp till 50 km och multi med ett avstånd upp till 2 km.

1000Mbit GBIC / SFP-modul - Single Mode och Multi Mode

1000 Mbit / 2500 Mbit

Det finns 16 produkter.

Visar 1-16 av 16 objekt

Aktiva filter

  • 1000 Mbps SFP modul för...

    1000 Mbps SFP modul för RJ45 1000BASE-T, koppar SFP transceiver 100 meter

    Upp till 1.25Gb / s dubbelriktad
    1/25 Gigabit av katt 5 kabel
    bytas ut under drift SFP med RJ45 hon
    TX Inaktivera och RX Los / utan Los funktionen
    Fullt metallisk kapsling för låg EMI
    Låg effektförlust (1,05 W typisk) Review Kompakt RJ-45 kontaktdonsaggregat
    Tillgång till fysiska skiktet IC via 2-tråds seriell buss
    1000 BASE-T operation i värdsystem med SERDES-gränssnitt
    Drifttemperatur: 0 ° C till + 70 ° C

    Pris 522  SEK
    Artikelnummer CNV-SFP1G-RJ45
    Fysiskt i lager  
  • SFP modul 1000Base-LX, SM,...

    SFP modul 1000Base-LX, SM, LC, 10km

    SFP - Optisk Gigabit transceiver
    Mini GBIC Media Converter
    LC, Single, duplexfiberkabel
    1310nm
    Max. 10km

    Pris 388  SEK
    Artikelnummer CNV-SFP1G-LXP
    Fysiskt i lager  
  • 2500 Mbit SFP-modul...

    2500 Mbit SFP-modul 2500Base-X, enkelmod, WDM TX1310, RX 1550nm, upp till 20 km -40 - + 70 ° C

    2.5Gbit single core WDM optisk transceiver
    Single Mode Wavelength-Division-Multiplexing
    Mini GBIC - small form factor
    Til simplex fiber (enkelt core) med LC stik
    Estimeret rækkevidde er 20km
    Driftstemperatur: -40 - +70°C
    Tilkøb modpart som monteres i anden ende af fibren
    CNV-SFP2.5G-WDM-B 

    Pris 1 209  SEK
    Artikelnummer CNV-SFP2.5G-WDM-A
    • Ny
    På vägen in  
  • 1.25Gbps SFP Modul Single...

    1.25Gbps SFP Modul Single Mode LC. Upp till 10 km

    Dual datahastighet på 1.25Gbps / 1.063Gbps
    1310nm FP laser och PIN-fotodetektor för 10km transmission
    Kompatibel med SFP MSA och SFF-8472 med duplex LC behållare
    Kompatibel med SONET OC-24 LR-1
    Växla till kopplingsgränssnittet
    Router / servergränssnitt
    + 3,3 V enkel strömförsörjning
    Arbetstemperatur: 0 till +70°C

    Pris 529  SEK
    Artikelnummer CNV-SFP1G-S10+
    Fysiskt i lager  
  • 1.25Gbps SFP modul...

    1.25Gbps SFP modul enkelmodfiber LC upp till 40 km

    Datahastigheten för 1.25Gbps till fiberkablar
    1310nm DFB-laser och PIN fotodetektor för 40km transmission
    kompatibel med SFP MSA och SFF-8472 med duplex LC behållaren
    Kompatibel med SONET OC-24 LR 1 och RoHS
    Växla till omkopplaren integre ras
    Router / servergränssnitt
    + 3,3 V enkel strömförsörjning
    Arbetstemperatur temperatur~~POS=HEADCOMP: 0 till + 70 ° C
    produkt består av två SFP moduler

    Pris 669  SEK
    Artikelnummer CNV-SFP1G-S40
    Fysiskt i lager