Med PoE

Med PoE

Det finns 18 produkter.

Visar 1-18 av 18 objekt
16 ports 10/100/1000Mbit...

16 ports 10/100/1000Mbit switch PoE Ultra + 4 x Gbit SFP + 2 x 10Gbit SFP, Managed, 230VAC

16 x 10/100/1000Mbit RJ45
16 porte med PoE Ultra (75W per port)
4 100/1000BASE-X mini-GBIC/SFP slot
2 10Gbit SFP+ slot
RJ45 console interface til haneagement og opsætning
PoE maks. er 400Watt, end-span og mid-span.
PoE power feeding op til 100 meter
Total PoE haneagement
IGMP Snooping
MLD Snooping
Maks. 8 VLAN interface

Pris 11 343  SEK
Artikelnummer ESW16SFP2G-POE+U
På vägen in  
  • 8 portar 10/100/1000Mbit...

    8 portar 10/100/1000Mbit switch PoE Ultra + 2 1 / 10Gbit SFP, Managed, 230VAC

    8 x 10/100 / 1000Mbit RJ45
    8 x portar med PoE Ultra (75W per port)
    2 Gbps SFP eller 10G SFP mini-GBIC / SFP-kortplats
    RJ45-konsolgränssnitt för hanetering och inställning
    PoE max är 258Watt, end-span och mid-span.
    PoE-strömmatning upp till 100 meter
    Total PoE-hanetering
    IGMP Snooping, & nbsp; MLD Snooping
    Max. 128 VLAN-gränssnitt
    Driftstemperatur från 0 - +50°C

    Pris 7 176  SEK
    Artikelnummer ESW8SFP2G-POE+U
    Fysiskt i lager  
  • 8 port Managed Switch...

    8 port Managed Switch 10/100 / 1000Mbit RJ45, PoE++ 2 port 100 / 1000Mbit och 2-port 10 Gbit SFP slot, DIN, 48 - 56VDC

    Managed PoE växel med 8 RJ45 och 4 SFP slot
    8 x 10/100/1000Mbit med PoE ++ (95Watt)
    PoE effektbudgeten är 360Watt (45Watt per port)
    PoE utvidga läge - max. 160 - 200meter
    2 x 100 / 1000Mbit SFP kortplats - för En- och Multimode SFP modul
    2 x 10 Gbit SFP slot
    2 x Digital ingång
    2 x Digitala utgångar (Open Collector)
    IGMP snooping
    128 VLAN gränssnitt
    IEEE 1588v2 Precision Time Protocol (tidssyncronisering)
    Arbetstemperatur: -40 - + 75°C
    Dimensioner: 152 x 108 x 77 mm
    Vikt: 1, 2kg
    Matningsspänning: 48 - 56VDC (rekommenderat min 52VDC.) 8amp

    Pris 7 989  SEK
    Artikelnummer ESW8G-M-SFP4P+
    • Ny
    På vägen in  
  • IGS-5225-4UP1T2S, Industrial L2+ 4-Port 10/100/1000T Ultra PoE + 1-Port 10/100/1000T + 2-Port 100/1000X SFP Managed Switch

    4-portars Gigabit RJ45 med Ultra PoE (60W) + 1 Gigabit port RJ45 port 100 + 2 / 1000Mbit SFP. Managed switch, 48 - 56VDC (282W)

    Real Ring, Redundant Ring of kritisk nätverk
    IEEE 1588 Time Protocol, Stöder MEF service och synkron Ethernet
    7-port Managed Switch 5 x RJ45, 1 x SFP
    4 x 10/100 / 1000Mbit RJ45 med Ultra PoE (60Watt)
    1 x 10/100 / 1000Mbit RJ45
    1 x 100 / 1000Mbit med SFP slot
    temperaturområde av -40 till + 75 ° C
    Strömförsörjning: 48 - 56VDC - 282Watt

    Pris 6 710  SEK
    Artikelnummer ESW5SFP2-POE4+
    På vägen in  
  • Managed växel med LCD,...

    Managed växel med LCD, 8-portars Gigabit RJ45, PoE + och två portar 100 / 1000Mbit SFP, 48-58VDC 8A, väggmonterade magneter, DIN

    8 x 10/100 / 1000BASE-T RJ45-portar med PoE +
    Upp till 36 watt för varje PoE-port
    2 x 100 / 1000BASE-X mini-GBIC / SFP
    -20C till 70C temperatur
    haneeaged switch med LCD-pekskärm
    Kan vara väggmonterad, magnetisk väggmonterad eller DIN-skena monterad
    48-58DCV 5,7A maxingång

    Pris 3 737  SEK
    Artikelnummer ESW8G-M-SFP2-LCD
    Fysiskt i lager  
  • 8 port 10/100 / 1000Mbit...

    8 port 10/100 / 1000Mbit RJ45, PoE + och 2-port 100 / 1000Mbit SFP slot, Managed Switch, 12 - 48VDC

    Industriell switch för tuffa miljöer till 8 port industriell Gigabit switch, RJ45 PoE +
    2-portars SFP 100 / 1000Mbps
    Matningsspänning: 12 - 48VDC / 7A
    PoE effektbudget: 60W vid 12V, 120W vid 24V, 48V 240W vid
    Redundant nätanslutning
    IGMP snooping, MLD snooping
    IEEE 1588v2 Precision Time Protocol
    Modbus TCP realtid monotering (SCADA)
    Utökat temperaturområde från -40 till + 75 ° C
    DIN-skena eller väggmontage

    Pris 6 903  SEK
    Artikelnummer ESW8G-M-SFP2
    Fysiskt i lager  
  • 24 post 10/100/1000Mbit...

    24 post 10/100/1000Mbit RJ45 Ultra PoE + 4 x fiber port Gbit TP/SFP Combo Managed

    24 x 10/100/1000Mbit RJ45 porte PoE++
    IEEE 802.3at/af/ - Ultra PoE (60Watt) end/mid-span
    PoE budget er 600Watt
    4 x 100/1000Mbit mini-GBIC/SFP slots, Combo med 4 Gbit RJ45 SFP
    RJ45 console interface til haneagement og opsætning
    VLAN - IEEE 802.1Q tagged VLAN
    VLAN Q-in-Q) - IEEE 802.1ad
    Protocol VLAN, Voice VLAN, Private VLAN, haneeagement VLAN, GVRP
    SPv4 IGMP snooping v2 and v3
    Supports IPv6 MLD snooping v1, v2
    IGMP querier mode, IGMP snooping port filtering
    MLD snooping port filtering
    Port security for source MAC adresse filtering
    DHCP snooping for at filtrere uønskede DHCP beskeder

    Pris 11 226  SEK
    Artikelnummer ESW24SFP4-POE++
    På vägen in  
  • Split PoE-nätverk i två...

    Split PoE-nätverk i två riktningar - Gbit. Med 1 x Data + PoE in och 2 x Data + PoE ut för utrustning.

    1 st. PoE-nätverkskabel, delad i 2 enheter w / PoE (totalt 25 watt).
    2 port Gigabit-switch med PoE in och ut.
    1x RJ45-kabel från PoE-switch - upp till 100 meter
    2 x RJ45-kabel från omkopplare till t.ex. IP-kameror - upp till 100 meter
    Industriell design i robust alu. kapsling.
    Lämplig för 2 x IP-kameror över 1 huvudnätverkskabel från PoE-omkopplaren.

    Pris 3 070  SEK
    Artikelnummer ETH-POE1
    På vägen in  
  • 8 port 10/100Mbit RJ45 PoE+...

    8 port 10/100Mbit RJ45 PoE+ 2 x Gbit fiber port SFP, LCD skærm, UTP extended til 250meter, 230VAC

    8 ports 10/100Mbit + 2 ports Gigabit RJ45
    2 x 1000BASE-X mini-GBIC SFP combo interface
    PoE+ er 32 Watt (Budget er 120 Watt)
    IEEE 802.3af/at End-span
    Hver port giver 52VDC til PoE udstyr
    Auto deteketere PoE udstyr
    Giver power til maks. 100meter
    Extended mode uden PoE er afstanden op til 250meter
    Forsynet med smart LCD
    Standard, VLAN, Extend.

    Pris 1 770  SEK
    Artikelnummer ESW8SFP2-POE+
    På vägen in  
  • 5 portar 10/100 /...

    5 portar 10/100 / 1000Mbit-omkopplare, RJ45, PoE +, Unmanaged, 48VDC

    5 x 10/100 / 1000Mbit RJ-45 med 4 portar med PoE +
    PoE + är 30,8 Watt. PoE max 134 watt, end-span
    Auto upptäcker PoE-utrustning och skyddar mot skador av icke-PoE-utrustning
    PoE upp till 100 meter
    Layer 2-brytare med automatisk förhanedling
    IP30 aluminium metallskåp, DIN Beslag
    DIN-skena och väggmontering
    48 V DC-redundant ströminmatning
    EFT-skydd Upp till 6kV för kraftledning
    6kV-skydd på Ethernet-port
    -40 till + 75 ° C

    Pris 3 841  SEK
    Artikelnummer ESW5G-POE+
    Fysiskt i lager  
  • 5 portar 10/100/1000Mbit...

    5 portar 10/100/1000Mbit switch, RJ45, PoE +, med DIP switch

    Inbyggd hög effektinjektor max. 60W för varje PoE-port
    IEEE 802.3at / av PoE-kompatibel
    Effektskydd: OVP, OCP, SCP
    Kompakt design med väggmonterad kapacitet
    UL / CB-certifierad extern nätadapter på 120w
    Per port PoE (läge A, läge B) På-av-kontroll av DIP-omkopplare

    Pris 2 419  SEK
    Artikelnummer ESW5POE-1G
    Fysiskt i lager  
  • 24 ports Gigabit managed...

    24 ports Gigabit managed PoE+ switch med 2 x SFP + 2 x uplink, til 19" rack montage

    haneeaged Gigabit Switch
    administration via webbrowser og SNMP
    24 ports PoE+, 30 watt per port
    2 porte for SFP fiber-transceiver
    2 x uplink
    Layer 2 switch
    IGMP Snooping (Multicast protokol)
    Har SNMP monitor og trap
    Port mirroring
    -10° ~50° C driftstemperatur
    6KV strøm / 8KV lyn sekret
    100 ~ 240 VAC

    Pris 5 756  SEK
    Artikelnummer ESW24L2-POE
    På vägen in