Nätverks Produkter

Stort urval av nätverksprodukter på Svensk Binär Teknik AB. 

Svensk Binär Teknik AB distribuerar alla typer av nätverksprodukter och lösningar och för företag av alla storlekar.
Ring och få rådgivande 
Svensk Binär Teknik AB Återförsäljare: 
Switch 
Portservrar 
Skrivarservrar 
Patchpaneler 
Extenders 
Repeaters 
Serial Port Servers 
Media Converters 
Access...

Mer

Stort urval av nätverksprodukter på Svensk Binär Teknik AB. 

Svensk Binär Teknik AB distribuerar alla typer av nätverksprodukter och lösningar och för företag av alla storlekar.
Ring och få rådgivande 
Svensk Binär Teknik AB Återförsäljare: 
Switch 
Portservrar 
Skrivarservrar 
Patchpaneler 
Extenders 
Repeaters 
Serial Port Servers 
Media Converters 
Access Punktar 
Broar 
Antenner och Routrar 
Nätverkskort 
SFP-moduler 
PoE Splitters Strömförsörjning, etc. 
Alla Till Kablar, Pluggar och Tillbehör

Nätverks Produkter

Det finns 73 produkter.

Visar 1-20 av 73 objekt
10-port industriell Gigabit...

10-port industriell Gigabit PoE + hanterad switch, 8 RJ45-portar och 2 SFP-portar

8 x RJ45 10/100 / 1000Tx IEEE 802.3at / av överensstämmer med 30W / Port
2 x SFP 100/1000
Nätverksredundans: RSTP / MSTP och G.8032 ERPS
Konfiguration: Webbkonsol, Telnet, CLI-komhanedo - IGMP v1 / v2, upp till 256 grupper - QoS (IEEE802.1p) och CoS / ToS - IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1 / v2c / v3 - PoE Ping-larmfunktion för PoE Power Recycle - Systemvarningsinställning för automatisk varning via e-post - Redundant strömförsörjning: 12 ~ 36VDC, (inbyggd spänningsförstärkare) - Metall IP30 - DIN-skena och väggmontering < br> Standard driftstemperatur: -10 ° till 70 ° C

Pris 8 748 SEK
Artikelnummer ANR-LMP-1002G-SFP-24
  • Ny
På vägen in  
  • 1 x RS232 serie port server

    1 x RS232 serie port server

    Extern COM-port på Ethernet och Internet
    Atop SE5001-S2 Seriell Device Server
    10 / 100Mbit Ethernet.
    Seriell port via DB9 haneuell
    Strömförsörjning från 9 - 30VDC eller 5VDC (strömuttag ) - 2,8 Watt
    Strömförsörjning ingår ej

    Pris 1 251 SEK
    Artikelnummer ETH1SER-MINI+
    Fysiskt i lager  
  • Info kommer snart

    Info kommer snart

    Adapterkabel, 0,9 m, RJ45 til DB9F

    Pris 142 SEK
    Artikelnummer K-RJ45DB9F-A
    Fysiskt i lager  
  • Gigabit mediaomvandlare för...

    Gigabit mediaomvandlare för enkelfiber- och WDM-läge, Enkeläge upp till 10 km, WDM-A, TX1310nm / RX1550nm, 5VDC

    Gigabit WDM Single Core Fiber Media Converter
    WDM-A - TX 1319nm / RX 1550nm
    IEEE 802.3 / h / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechaneism
    Auto-crossover fö MDI / MDIX i TP-port
    Auto-förhanedling i TP-port
    Flödeskontroll
    Länkalarm
    Auto & Force Mode-konfiguration
    Mått: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC / 1.5A strömförsörjning inkluderad

    Pris 2 348 SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-3002A-WA-S1
    • Ny
    På vägen in  
  • Media Converter Gigabit för...

    Media Converter Gigabit för enkelfiber- och WDM-läge, Multi Mode upp till 550m, WDM-B, TX1550nm / RX1310nm, 5VDC

    IEEE 802.3 / u / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechaneism
    Auto Crossover för MDI / MDIX i TP-porten
    Autoförhanedling i TP-porten
    Flödeskontroll
    Länkalarm
    Auto & Force Mode-konfiguration
    Mått: 71 x 94 x 26 mm för DC5 V, 1,5 A

    Pris 3 422 SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-3002A-WB-M
    • Ny
    På vägen in  
  • Mediekonverterare Gigabit...

    Mediekonverterare Gigabit för enkelfiber- och WDM-läge. Enkeläge upp till 10 km, WDM-B, TX1550nm / RX1310nm, 5VDC

    Gigabit WDM-mediekonverterare för enkärnig Single Mode
    WDM-B - TX 1550nm / RX 1310nm
    IEEE 802.3 / h / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechaneism
    Auto-crossover för MDI / MDIX i TP-port
    Auto-förhanedling i TP-port
    Flödeskontroll
    Länkalarm
    Auto & Force Mode-konfiguration
    Mått: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC / 1.5A strömförsörjning inkluderad

    Pris 3 196 SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-3002A-WB-S1
    • Ny
    På vägen in  
  • 12-port industriell PoE +...

    12-port industriell PoE + Gigabit utan styrd brytare med förlängd temperatur -40 ° till 75 ° C

    8 x 10/100 / 1000Tx RJ45 (30W / port)
    2 x 10/100 / 1000Tx RJ45
    2 x 100/1000 SFP-portar
    Auto MDI / MDI-X Funktion
    Store-och-växla växling arkitektur
    24Gbps Back-Plane (Switch Fabric)
    8K MAC Adress Tabell
    9.6Kbytes Jumbo Frame
    Överspänningsskydd: 2000 VDC
    ESD Protection: 6000 VDC > UL Klass I, Division 2 Certifierad
    Strömförsörjning: 48 ~ 55VDC
    Inbyggt Reläutgång för strömavbrott
    IP30 Robust Metalfall Design
    DIN Rail och Väggmontering
    Driftstemperatur STD: -40 ° till 75 ° C

    Pris 6 767 SEK
    Artikelnummer ANR-LNP-1202G-SFP-T
    • Ny
    På vägen in  
  • 4G (LTE) Router med WIFI...

    4G (LTE) Router med WIFI och LAN / WAN, PoE PSE-utgång, Dual SIM, 9 - 48VDC

    2G / 3G / 4G LTE Router
    WiFi 802.11b/g/n, AP eller Client
    WPA / WPA2-autentisering, WEP / TKIP / AES-kryptering
    1 x LAN, 1 x WAN eller 2 x LAN (2 x RJ45)
    2 × 50 Ω SMA Cellular
    1 × 50 Ω SMA WIFI
    Dubbla SIM-kort
    1 x RS232
    1 x DI + DO
    PoE PSE Utgång (fungerar endast om 48VDC levereras till routern)
    Strömförsörjning: 9 - 48VDC (48VDC @ 0.5A ingår)
    DIN-skena montering
    Temperatur: -40 ° C till + 70 ° C
    Luftfuktighet. 0% till 95% (icke-kondenserande)

    Pris 3 014 SEK
    Artikelnummer ROUTER4G-2SIM-W-POE
    Fysiskt i lager  
  • 1 x RS422 Eller RS485...

    1 x RS422 Eller RS485 Serieportillserver

    Serial Device Server med RS485/RS422 via Ethernet og Internet
    Atop SE5001-S5, 
    RS422/485 via DB9 hane-kontakt
    Strømforsynes fra 9 - 30VDC eller 5VDC (power jack) - 1,5Watt

    Pris 1 077 SEK
    Artikelnummer ETH1SER485MINI
    Fysiskt i lager