Medie omvandlare för SFP modul

Mediekonverterare med kortplats för SFP optisk sändtagare med LC. SFP-sändtagaren är med mini GBIC och finns i många varianter. Single Mode 9 / 125my med olika överföringseffekter. Räckvidd upp till över 100 km. SFP-modul för Multi Mode 50 / 125my och 62.5 / 125my. Multi Mode SFP-modulerna stöder både 50 och 62,5 / 125my. Räckvidden för Multi Mode vid 62,5 / 125my är vanligtvis upp till 500 meter. Samma SFP-modul med 50/125 min fiber, räckvidden är vanligtvis upp till 2 km.

Medie omvandlare för SFP modul

Det finns 6 produkter.

Visar 1-6 av 6 objekt

Aktiva filter

Media omvandlare RJ45 till...

Media omvandlare RJ45 till fiber, RJ45 10/100/1000Mbit, fiber 100/1000Mbit, SFP, Single Mode eller Multi Mode PoE +

Media Converter för 100 / 1000Base-X SFP modul
SFP-modul är som standard för LC-kontakter, duplex, Single Mode / Multi Mode.
Köp 100Mbit / Gigabit SFP-moduler.
10/100/1000Base-TX
56VDC Medföljande nätaggregat
Mid-span PoE (PSE) (4,5 / 7,8)
PoE strömmen är max. 30 Watt
Larm vid länk-fel

Pris 1 365  SEK
Artikelnummer ETH-RJ45G-SFP-P
Fysiskt i lager  
  • Media omvandlare RJ45 till...

    Media omvandlare RJ45 till 2 x fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 2 x 1000Mbit SFP slot. Single Mode och/eller Multi Mode

    1000Mbit Media omvandlare för att ansluta två olika fibernätverk och RJ45
    Är lämplig som en nod i Gigabit fibernät med 1 x RJ45 till ex. kamera 
    1 x RJ45 10/100/1000Mbit
    2 x 1000Mbit SFP slot till SFP moduler Single Mode och/eller Multi Mode 
    Kan också ansluta Single Mode nätverk med Multi Mode nätverk
    SFP-modul är som standard för LC-kontakter, duplex, Single Mode / Multi Mode.
    Köp Gigabit SFP-moduler.

    Pris 1 574  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-SFP2P
    Fysiskt i lager  
  • Media omvandlare RJ45 till...

    Media omvandlare RJ45 till fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 1000Mbit SFP slot Single Mode eller Multi Mode. 5VDC

    1 x 10/100/1000Mbit RJ45
    1 x 1000Mbit SFP (för Gigabit SFP-moduler)
    upp till 80 km Single Mode fiber
    upp till 550 m med Multi Mode fiber
    SFP-modul är som standard för LC-kontakter, duplex, Single Mode / Multi Mode.
    Köp Gigabit SFP-moduler.
    upp till 100 m med Cat.5e eller Cat 6
    5% till 95% fuktighet
    5VDC
    -0 ° C till + 70°C

    Pris 688  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-SFP
    På vägen in  
  • Media omvandlare RJ45 till...

    Media omvandlare RJ45 till fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 1000Mbit SFP slot. Single Mode eller Multi Mode PoE+ PSE,52~56VDC

    1000Mbit media omvandlare med PoE+ för utrustning
    PoE är PSE (Ström Sourcing Equipment)
    PoE + upp till 30 watt per port
    1 x RJ45 10/100 / 1000Mbit med PoE + (PSE)
    1 x SFP slits för 1000Mbit Single Mode eller Multi Mode
    802,3, 802.3u, 802.3ab, 802.3z, 802.3at, 802.3af
    IEEE 802.3x full duplex Flow Control
    Auto MDI / MDI-X FUNKTIONS
    Mått: 94 x 70 x 26 mm
    Arbetstemperatur: 0°C till 50°C
    Strömförsörjning: 52~56VDC / 0.6A

    Pris 2 233  SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-2805P-SFP
    På vägen in  
  • Vattentäta media omvandlar...

    Vattentäta media omvandlar IP67 / IK10. 1000Mbit FIBER, 10/100/1000Mbit RJ45, POE+ PSE. 24 - 56VDC.

    IP67 Mediaomvandlare, ideal för kamera, AP mm.
    1 port 1000Mbit Fiber SFP Slot
    SFP Slot för enkelmod eller Multi Mode SFP Module
    1 port 100/100/1000Mbit RJ45
    Authodet av PD-utrustning (enheter som drivs med PoE)
    PoE+ out: 30Watt
    End-span: + på 1/2, - på 3/6
    IK10 Vandal skydd
    6KV ESD-skydd
    Spänning: 12 - 56VDC (Terminalblock)
    Temperaturområde: -40 - +75°C
    Plugg och Play
    Mått: 170 x 44 x 73 mm
    Väggmontering

    Pris 2 301  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-P-IP67
    På vägen in  
  • Media omvandlare RJ45 för...

    Media omvandlare RJ45 för fiber. RJ45 10/100Mbit. Fiber 100Mbit SFP Slot. Single Mode el. Multi Mode, -40 - +75°C. 12 - 60VDC.

    Alltid rum för en av världens minsta media omvandlare
    Lämpliga för installation i kamerahus eller slutna utrymmen
    SFP-modul är som standard för LC-kontakter, duplex, Single Mode / Multi Mode.
    Köp 100Mbit SFP-moduler.
    1 x 10/100Mbit RJ45
    12 - 60VDC eller 18 - 36VAC
    Temperaturomtåde: -40 ° - +75°C
    5% till 95% fuktighet
    IP40
    36 x 59 x 49 mm (H x B x D )
    DIN fäste

    Pris 1 068  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45-P
    Fysiskt i lager