Medie omvandlare för SFP modul

Mediekonverterare med kortplats för SFP optisk sändtagare med LC. SFP-sändtagaren är med mini GBIC och finns i många varianter. Single Mode 9 / 125my med olika överföringseffekter. Räckvidd upp till över 100 km. SFP-modul för Multi Mode 50 / 125my och 62.5 / 125my. Multi Mode SFP-modulerna stöder både 50 och 62,5 / 125my. Räckvidden för Multi Mode vid 62,5 / 125my är vanligtvis upp till 500 meter. Samma SFP-modul med 50/125 min fiber, räckvidden är vanligtvis upp till 2 km.

Medie omvandlare för SFP modul

Det finns 6 produkter.

Visar 1-6 av 6 objekt

Aktiva filter

Mediakonverterare...

Mediakonverterare 100/1000Mbit fiber SFP till RJ45 10/100/1000Mbit. För 100/1000 Mbit SFP-modul SM eller MM. PoE+

Mediaomvandlare för 100/1000Base-X SFP-modul
Kan driva utrustning med PoE+
SFP-modulen är standard för LC-kontakter, duplex, Single Mode / Multi Mode.
Köp 100Mbit / Gigabit SFP-moduler.
10/100/1000Base-TX
56VDC PSU ingår.
Midspan PoE (PSE) (4,5/7,8)
PoE-effekten är max 30 Watt
Larm vid länkfel

Pris 1 411  SEK
Artikelnummer ETH-RJ45G-SFP-P
Fysiskt i lager  
  • Mediaomvandlare RJ45 till 2...

    Mediaomvandlare RJ45 till 2 x fiber. RJ45 10/100/1000 Mbit. Fiber 2 x 1000Mbit SFP-kortplats. Single Mode och Multi Mode

    Ersatt av ETH-RJ45G-SFP2

    1000Mbit Mediaomvandlare kan ansluta 2 olika fibernät och RJ45
    Lämpar sig som nod i Gigabit fibernät med 1 x RJ45
    1 x RJ45 10/100/1000 Mbit
    2 x 1000Mbit SFP-plats för SFP-moduler Single Mode och/eller Multi Mode
    Kan även ansluta Single Mode-nätverk med Multi Mode-nätverk
    SFP-modulen är standard för LC-kontakter, duplex, Single Mode / Multi Mode.
    Köp ytterligare Gigabit SFP-moduler.
    5VDC strömförsörjning ingår

    Pris 2 094  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-SFP2P
    På vägen in  
  • Mediakonverterare 100Mbit...

    Mediakonverterare 100Mbit Fiber SFP till RJ45 10/100Mbit. DIN fäste. Superkompakt, -40 - +75°C. 12 - 60VDC, 24VAC

    DIN-monterad superkompakt mediaomvandlare
    100 Mbit fiber (extra köp SFP-modul)
    RJ45 10/100 Mbit
    Idealisk för installation i kamerahus eller där det är trångt
    SFP-modulen är standard för LC-kontakter, duplex, Single Mode / Multi Mode
    SFP-moduler - se under Tillbehör
    Matningsspänning: 12 - 60VDC eller 18 - 36 VAC
    Temperaturområde: -40° - +75° C
    5 % till 95 % luftfuktighet
    36 x 59 x 49 mm (H x B x D)
    DIN-fäste ingår

    Pris 944  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45-P
    Fysiskt i lager  
  • Media omvandlare RJ45 till...

    Media omvandlare RJ45 till fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 1000Mbit SFP slot Single Mode eller Multi Mode. 5VDC

    1 x 10/100/1000 Mbit RJ45
    1 x 1000Mbit SFP (endast för Gigabit SFP-moduler)
    upp till 80 km med Single Mode fiber
    upp till 550m med Multi Mode fiber
    SFP-modulen är standard för LC-kontakter, duplex, Single Mode / Multi Mode.
    BIDI med LC eller med SC (Simplex fiber)
    Köp ytterligare Gigabit SFP-moduler.
    upp till 100m med Cat.5e eller Cat.6
    5% till 95% luftfuktighet
    5VDC strömförsörjning ingår
    -0°C till +70°C

    Pris 915  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-SFP
    På vägen in  
  • Mediaomvandlare IP67/IK10....

    Mediaomvandlare IP67/IK10. 1000Mbit Fiber till SFP, 10/100/1000Mbit RJ45, PoE+ PSE. Ingång 24 - 56VDC

    IP67 förseglad mediaomvandlare, idealisk för videokamera, AP etc.
    1 port 1000Mbit fiber SFP kortplats
    SFP-kortplats för Single Mode eller Multi Mode optisk transceiver
    1 port 100/100/1000Mbit RJ45
    Autodetektering av PD-utrustning (enheter som måste drivas av PoE)
    PoE+ ut: 30Watt
    Slutspann: + den 1/2, - den 3/6
    IK10 klassad för vandalskydd
    6kV ESD-skydd
    Matningsspänning: 24 - 56VDC (plint)
    Temperaturområde: -40 - +75°C
    Plug and Play
    Mått: 170 x 44 x 73 mm
    väggmontering

    Pris 2 530  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-P-IP67
    På vägen in  
  • Mediekonverterare RJ45 till...

    Mediekonverterare RJ45 till fiber. RJ45 10Gbit/5Gbit/2,5Gbit/1Gbit/100Mbit. Fiber 10Gbit SFP+ -slot. 5VDC

    Mediekonverter för 10Gbit Fiber
    1 x RJ45 10Gbit/5Gbit/2,5Gbit/1Gbit/100mbit Base-T
    1 x 10GBase-x SFP+ slot
    För 50/125my och 62,5/125my, Singel Mode eller Multi Mode
    SFP -modul är som standard för LC -kontakter, duplex
    Köp SFP -modul
    Tillförselspänning: 5VDC
    Strömförsörjning inkluderad
    Driftstemperatur 0 till +50°C
    Dimensioner: 94 x 70 x 26 mm

    Pris 5 027  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45-10GSFP+
    Fysiskt i lager