Industriel

Här hittar du utbudet av våra industriella Ethernet-switchar. Har vi inte växeln som passar ditt jobb kontakta vårt säljteam.

I motsats till den allmänna kategorin, hittar du här Ethernet-switchar avsedd för en industriell miljö.

Detta innebär att strömställarna är mycket mer robust och kan ha ett brett temperaturområde, vilket gör dem mer lämpade för extrema förhållanden.

Ser snarare ett...

Mer

Här hittar du utbudet av våra industriella Ethernet-switchar. Har vi inte växeln som passar ditt jobb kontakta vårt säljteam.

I motsats till den allmänna kategorin, hittar du här Ethernet-switchar avsedd för en industriell miljö.

Detta innebär att strömställarna är mycket mer robust och kan ha ett brett temperaturområde, vilket gör dem mer lämpade för extrema förhållanden.

Ser snarare ett gemensamt nätverksswitch för kommersiellt bruk, hänvisas till Office .

Industriell Ethernet Switch - Binär Teknik AB

Industriel

Det finns 74 produkter.

Visar 1-20 av 74 objekt

Aktiva filter

  • 24 Portar Managed Switch 24...

    24 Portar Managed Switch 24 x 10/100 / 1000mbit RJ45. Fiber 4 x 100 / 1000mbit SFP Slot Combo, Poe ++ (Poe Ultra 90W) 230VAC

    Managed Industrial Switch. 24 x RJ34, 4 x SFP
    24 x 10/100 / 1000MBIT RJ45 PORTE POE ++
    IEEE 802.3at / AF / BT - Ultra Poe (90watt) End / Mid-Span
    Total Poe Effect är 720W
    4 x 100 / 1000mbit Mini-GBIC / SFP Slots, Combo med 4 Gbit RJ45 SFP
    VLAN - IEEE 802.1Q Brand VLAN
    VLAN (Q-IN-Q) - IEEE 802.1 Protokoll VLAN, VOICE VLAN, Privat VLAN, Management VLAN, GVRP
    IGMP Snooping V2 och V3
    MLD Snooping V1, V2
    Port Säkerhet för Source Mac Adress Filtrering
    DHCP Snooping för att filtrera oönskade DHCP-meddelanden < Br> Mål: 440 x 300 x 44,5 mm (1u)
    vikt: 5kg
    Supply spänning: 100 - 240VAC

    Pris 13 583  SEK
    Artikelnummer ESW24SFP4-POE++
    På vägen in  
  • 12-port haneaged switch 8 x...

    12-port haneaged switch 8 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 4 x SFP+ slot, DIN-skena, -40 - +75°C, 12 - 48VDC, 24 VAC

    Industriell haneaged Gigabit Switch med SFP+ slot
    8 x 10/100/1000BASE-T RJ45
    2 x 1000BASE-SX / LX / BX SFP
    2 x 10Gbit BASE-SR / LR SFP +
    1 x RJ45 till RS232
    Matningsspänning: 12 - 48VDC, 24V AC
    Drifttemperatur -40 till +75°C
    Dimensioner: 152 x 107 x 72 mm
    DIN-skena set och väggmontage

    Pris 10 111  SEK
    Artikelnummer ESW8G-M-SFP4
    På vägen in  
  • 24 port haneaged Switch. 24...

    24 port haneaged Switch. 24 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 1000Mbit SFP slot. Upplänk 2 x Gigabit RJ45. -10 - +50°C, 230VAC

    haneaged Industrial Gigabit switch. 24 x RJ45, 2 x SFP
    24 portar PoE+, 30 watt per port
    Total PoE effekt är 390 Watt
    PoE spänningsutgång: 54VDC 30W maximala
    24 x 10/100/1000Mbit RJ45
    2 x 1000Mbit SFP slot
    2 x upplänk SFP eller RJ45
    Layer 2 switch
    IGMP snooping (Multicast Protocol)
    Port spegling
    Drifttemperatur: -10 - +50°C
    Matningsspänning: 100 - 240VAC 
    Dimensioner: 442 x 305 x 45 mm (1U)
    Vikt: 4,4 kg

    Pris 6 964  SEK
    Artikelnummer ESW24L2-POE
    På vägen in  
  • 4 portar Industriell 10 /...

    4 portar Industriell 10 / 100Mbit + 1 x 100Mbit SC Multi Mode styrd PoE-omkopplare. DIN-kontakt. -10- + 70 ° C, 48-55VDC

    4x10 / 100Tx IEEE 802.3at / av.
    PoE är 30Watt per port och 1x100Fx (SC) fiberport, Multi Mode, 2km
    Network Redundant: RSTP / MSTP och TG .8032 ERPS (Recovery Time & 50ms)
    Konfiguration: Webbkonsol, Telnet, CLI-komhanedo
    IGMP upp till 256 grupper
    IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1 / v2c
    PoE, Ping Alarm för PoE Ports Power Recycle
    Larm via e-post
    Redundant Power Input: 48 - 55VDC
    Metal IP30, DIN Rail och Väggmontering
    Temperatur: -10 - + 70 ° C

    Pris 7 576  SEK
    Artikelnummer ANR-LMP-0501-M
    På vägen in  
  • 8 port Unhaneaged växel 8 x...

    8 port Unhaneaged växel 8 x 10/100Mbit RJ45. Fiber 2 x Gbit SFP, PoE+ LCD-skärm, UTP utvidgas till 250meter, 230VAC

    8-port Unhaneaged växel 10/100M + 2-portars Gigabit RJ45
    2 x 1000BASE-X mini-GBIC SFP combo gränssnitt
    PoE + är 32 Watt
    Total PoE effekt är 120 watt
    IEEE 802.3af / till end span
    Varje port ger 52VDC till PoE utrustning
    Auto deteketere PoE utrustning
    PoE till max. 100meter
    Extended läge utan PoE, avståndet upp till 250meter
    Utrustad med Smart LCD
    standard VLAN, Extend
    Matningsspänning: 100 - 240 V AC
    Dimensioner: 280 x 180 x 44 mm (1 U)

    Pris 2 141  SEK
    Artikelnummer ESW8SFP2-POE+
    På vägen in  
  • Layer-3 16 Portar Managed...

    Layer-3 16 Portar Managed Switch 16 x 10/100 / 1000mbit RJ45. Fiber 4 x Gbit SFP + 2 x 10GIT SFP, Poe ++ (Poe Ultra), 230Vac

    16 x 10/100/1000Mbit RJ45
    16 porte med PoE Ultra (75W per port)
    4 100/1000BASE-X mini-GBIC/SFP slot
    2 10Gbit SFP+ slot
    RJ45 console interface til haneagement og opsætning
    PoE maks. er 400Watt, end-span og mid-span.
    PoE power feeding op til 100 meter
    Total PoE haneagement
    IGMP Snooping
    MLD Snooping
    Maks. 8 VLAN interface

    Pris 13 726  SEK
    Artikelnummer ESW16SFP2G-POE+U
    På vägen in