Single Mode

SFP-familjen består av SFP-sändtagarmoduler (sänd / mottagning) av liten formfaktor, pluggbar (Special Form Factor Pluggable) som är speciellt utformade för högpresterande integrerad duplex-dataförbindelse över enfunktionell optisk fiber. Dessa sändtagarmoduler uppfyller SFP Multisource Agreement (MSA) och Hot Plug. Modulerna är enkla att sätta in i SFP MSA-kompatibla portar.

SFP Mini-GBIC Gigabit Ethernet-moduler kan installeras i...

Mer

SFP-familjen består av SFP-sändtagarmoduler (sänd / mottagning) av liten formfaktor, pluggbar (Special Form Factor Pluggable) som är speciellt utformade för högpresterande integrerad duplex-dataförbindelse över enfunktionell optisk fiber. Dessa sändtagarmoduler uppfyller SFP Multisource Agreement (MSA) och Hot Plug. Modulerna är enkla att sätta in i SFP MSA-kompatibla portar.

SFP Mini-GBIC Gigabit Ethernet-moduler kan installeras i Switch-produkter med SFP mini-GBIC-gränssnitt. Single Mode finns i flera strömtyper och kan ha en räckvidd på upp till 120 kilometer (Single-mode, LC).

Single Mode