Seriell & Parallell booster / multiplexer

Seriell & Parallell booster / multiplexer

Det finns 8 produkter.

Visar 1-8 av 8 objekt

Aktiva filter

RS232 seriell booster 180m

RS232 seriell booster 180m

Förlängning av seriell kabel eller printerkabel upp till 180 meter.

Pris 2 636  SEK
Artikelnummer BOOST-SER
Fysiskt i lager  
  • 4-port multiplexer

    4-port multiplexer

    4-port multiplexer (satser), upp till 900 m

    Pris 5 612  SEK
    Artikelnummer MUX232-4
    På vägen in  
  • RS232 seriell...

    RS232 seriell portförstärkare, all baudhastighet upp till 120kbps.

    Utök seriell kabel upp till 1600 meter, övergående skyddad
    RS232 / V.24
    Transparent data: synkron och asynkron
    Alla HW och programvara hanedskakningar
    DB25 hanea och DB25 hona 
    Med skruvanslutning av seriell I / O
    Med RJ45-anslutning av serie från specialkabel
    DC9V / 2A strömförsörjning ingår

    Pris 1 453  SEK
    Artikelnummer BOOST-SER+S
    Fysiskt i lager  
  • 4 portar RS485 / 422...

    4 portar RS485 / 422 Extender Over Fiber 1200 - 115Kbps, 4 x skruvanslutning, 100Mbit SFP Multi Mode och Single Mode

    4 RS485/422 com portar över fiber, fibernätverk
    Extender över fiber med 4 x RS422 / 485
    1 x 100 Mbit Fiber
    Skruvplint (5 pole)
    SFP Slot för 100Mbit Multi Mode LC Fiber
    62 x 50 x 120 mm
    Display 3 LED-lampor Visar TX / RX, nätverk och systemstatus
    Spänning 9 - 32 VDC (ej medföljande)

    Pris 7 697  SEK
    Artikelnummer BOOST-4RS485-FIBER
    Fysiskt i lager  
  • RS232 till Multi Mode...

    RS232 till Multi Mode fiberomvandlare 50/125 eller 62,5/125my, ST-kontakt. DB9 hane, upp till 1,7 km

    max baud rate 115kb / s för 56kb / s för signal RI
    Upp till 1.7km vid 62.5um fiberkabel.
    Fiberoptisk linje multimode, 820nm
    Sändning: RxD , TxD-, DTR-, DSR-, RTS-, CTS-, DCD-, RI- eller 5x RxD-, TxD- och RS232-signalen inklusive DCE / DTE
    Tidsmultiplex, full duplex
    RS232 DB9 hanea
    överspänning (mjukt) skydd - tillför 600W / 1ms
    polaritet skyddad med dioder på DC-ingång
    optisk indikering (LED) röd - PWR
    Gul - INPUT-signal
    Grön OUTPUT-signal
    Matningsspänning 10-30VDC eller 9 - 24VAC
    strömförbrukning max. 2W
    Mått: 76 x 55 x 115 mm

    Pris 1 652  SEK
    Artikelnummer CNV232FIBER-DB9
    Fysiskt i lager  
  • RS232 seriell booster upp...

    RS232 seriell booster upp till 250 meter via RJ45 punkt-till-punkt-kabel. 5VDC med PoC

    Booster RS232 upp till 250 meter över RJ45-kabel
    Baudhastighet: 110 ~ 921 600, 8-bitars
    Använd STP (skärmad) patchkabel - rakt igenom
    Nätverkskabeln får inte anslutas till patchpanelen
    1 x 5VDC/1A - strömförsörjningen försörjer båda enheterna
    Viktigt: Om avståndet är långt rekommenderas 2 nätaggregat
    Viktigt: Om nätverkskabeln är av dålig kvalitet, använd 2 nätaggregat

    Pris 1 937  SEK
    Artikelnummer BOOST-RS232RJ45+
    På vägen in