Industriel till DIN

Industrial Media Converter - För DIN-skena

Industriel till DIN

Det finns 18 produkter.

Visar 1-18 av 18 objekt
Miniatyr media omvandlare...

Miniatyr media omvandlare RJ45 10 / 100Mbit till 100Mbit Fiber SFP-modul, DIN montera, 12 - 60 VDC, 18 - 36VAC

Kanske världens minsta media omvandlare
brett spänningsområde, brett temperaturområde
Super lämpliga för installation i kamerahus eller trånga utrymmen
100Mbps SFP fiberport
1 x 10 / 100Mbit RJ45
12 - 60 VDC eller 18, - 36 VAC
-40 ° - + 75 ° C till 5% till 95% fuktighet
IP40 densitet
36 x 59 x 49 mm (H x B x D) katalog DIN fäste

Pris 975  SEK
Artikelnummer ETH-RJ45-P
På vägen in  
  • IGT-805AT, Industrial 10/100/1000BASE-T to 100/1000BASE-X SFP Media Converter -40~75°

    Media Converter Gigabit RJ45 till 100 / 1000Mbit SFP-modul. Även för WDM SFP-modul. 12 - 48VDC, 24 VAC, -40 till 75 ° C, DIN

    1 x RJ45 port 10/100 / 1000BASE-T
    1 x SFP slitsen 100 / 1000BASE-X dual mode (automatisk detektering)
    Stöder WDM SFP moduler (dubbelriktad data en på fibern)
    IEEE 802,3 / 802.3u / 802.3ab / 802.3z
    Även för WDM SFP moduler (1310/1550 nm)
    IP30 metallhölje
    DIN-skena och väggmontage konstruktions
    Redundant spänningsklämma
    12VDC till 48VDC polaritet skyddad
    24 VAC strömförsörjning
    Arbetstemperatur: -40 ° C till + 75 ° C

    Pris 1 178  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-SFP-T
    På vägen in  
  • Product title

    Product title

    1 x RJ45 10G / 5G / 2,5G / 1G / 100M BASE-T
    1 x 10GBASE-SR / LR SFP + gränssnitt
    DC 12 ~ 48V
    Driftstemperatur -40 till 75C
    Din konsol

    Pris 4 085  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45-SFP-WT
    Fysiskt i lager  
  • Media Converter 1000Mbit...

    Media Converter 1000Mbit fiber SC Multimode, 10/100 / 1000Mbit RJ45, PoE + 24VDC och 48VDC PoE ut

    1000Base-SX / LX till 10/100 / 1000BASE-T 802.3at PoE port
    1 x 10/100 / 1000Base-T RJ45 med PoE + (30W)
    1 port 1000Base-SX / LX fiber - SC plug
    Multimode 9 / 125my
    IEEE 802,3 / 802.3u / 802.3ab / 802.3z / 802.3x Ethernet standard
    DIN-skena
    Matningsspänningar: 24VDC utan PoE, 48VDC PoE ut
    Redundant spänningsterminalen
    IP30
    -40 ° C till + 75 ° C driftstemperatur

    Pris 1 654  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-SC
    På vägen in  
  • 2-port Media Converter med...

    2-port Media Converter med 2 x SFP slitsen 100 / 1000Mbit och 1 x 10/100 / 1000Mbit RJ45 port PoE ++ (95W), DIN

    1 x 10/100 / 1000BASE-T RJ45 IEEE 802.3bt PoE ++ utgång
    2 x SFPport 1000BASE-X och 100BASE-FX TC-dual mode
    PoE Effekt upp till 95 watt till PoE-port
    Ger 54VDC av RJ45 Ethernet-kabel för enheter med Ethernet PoE port
    Automatisk detektering av IEEE 802.3bt-utrustning
    Skyddar enheter från att skadas av felaktig installation
    Ström leverera upp till 100 meter
    IEEE 802.3af / at / bt delningsanordningar kompatibel
    Layer 2 funktioner
    DIP-omkopplare: Val av standard / läget Äldre
    IP30 metallhölje och vägg
    DIN-skena
    12 - 56V DC redundant strömförsörjning med polvändningsskyddet
    strömförsörjning är inte inkluderad
    drifttemperatur -40 till 75 ° C,

    Pris 3 126  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-SFP2P+
    Fysiskt i lager  
  • Kompakt industriell gigabit...

    Kompakt industriell gigabit PoE + ethernet för fibermedieomvandlare

    UTP till fibermediekonverterare - Inbyggd 1 portar PoE-injektor - RJ45-port Auto MDI / MDI-X - Auto-förhanedlingshastighet, halv / full duplex - Arkitektur för butik och framåt-växling
    Inbyggd länkfelsövergång (LFP) & amp; Far End Fault (FEF) - Jumbo Frame: 10k byte - Strömförsörjning: 48 ~ 55VDC - Överbelastningsström för DIN-skena och väggmontering för IP30

    Pris 2 097  SEK
    Artikelnummer ANR-IMP-C1000-SFP
    På vägen in  
  • Gigabit mediaomvandlare,...

    Gigabit mediaomvandlare, kompakt version med PoE + PSE, DIN-montering, temperatur -40 ° C till 80 ° C, 48-55VDC

    RJ45 till Fiber Media Converter
    1 portar PoE + (30W) utrustningsinjektor
    RJ45 Port Auto MDI / MDI-X
    Autoförhanedling hastighet, halv / full duplex
    Store-and-Forward Byta arkitektur
    Inbyggd länkfel genomgång (LFP) & Far End Fault (FEF)
    Jumbo Frame: 10k byte
    Matningsspänning: 48 - 55VDC
    Överbelastningsström
    DIN-skena och väggmontering för IP30

    Pris 3 287  SEK
    Artikelnummer ANR-IMP-C1000-SFP-T
    På vägen in  
  • Media Converter Gigabit med...

    Media Converter Gigabit med SFP-port och PoE + PSE, 52VDC

    Gigabit media-omvandlare med PoE + för utrustning
    PoE är PSE (Power Sourcing Equipment)
    PoE + upp till 30 watt per port
    802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3z, 802.3at, 802.3af
    IEEE 802.3x Full-Duplex Flow Control
    Auto MDI / MDI-X-funktion
    Mått: 94 x 70 x 26mm
    Driftstemperatur: 0 ° C till 50 ° C
    Strömförsörjning: 52VDC / 0.6A

    Pris 1 776  SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-2805P-SFP
    Fysiskt i lager  
  • Mediekonverterare Gigabit...

    Mediekonverterare Gigabit med SFP-port, 5VDC

    Media Converter 10/100 / 1000Base-T och 1000Base-LX / SX-nätverk
    1 x 10 / 1001000Mbit RJ-45-port
    1 x 1000BaseSX / LX SFP-port
    SFP GBIC-slot 
    Driftstemperatur: 0 ° C till 50 ° C
    Mått: 97 x 70 x 26 mm
    5VDC / 2A strömförsörjning inkluderad

    Pris 981  SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-2805SFP
    På vägen in  
  • Media Converter Gigabit för...

    Media Converter Gigabit för enkelfiber- och WDM-läge, Multi Mode upp till 550m, WDM-B, TX1550nm / RX1310nm, 5VDC

    IEEE 802.3 / u / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechaneism
    Auto Crossover för MDI / MDIX i TP-porten
    Autoförhanedling i TP-porten
    Flödeskontroll
    Länkalarm
    Auto & Force Mode-konfiguration
    Mått: 71 x 94 x 26 mm för DC5 V, 1,5 A

    Pris 3 673  SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-3002A-WB-M
    På vägen in  
  • Mediekonverterare Gigabit...

    Mediekonverterare Gigabit för enkelfiber- och WDM-läge. Enkeläge upp till 10 km, WDM-B, TX1550nm / RX1310nm, 5VDC

    Gigabit WDM-mediekonverterare för enkärnig Single Mode
    WDM-B - TX 1550nm / RX 1310nm
    IEEE 802.3 / h / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechaneism
    Auto-crossover för MDI / MDIX i TP-port
    Auto-förhanedling i TP-port
    Flödeskontroll
    Länkalarm
    Auto & Force Mode-konfiguration
    Mått: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC / 1.5A strömförsörjning inkluderad

    Pris 3 431  SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-3002A-WB-S1
    På vägen in  
  • Media Converter Fiber SFP...

    Media Converter Fiber SFP 10Gbps modul till RJ45

    1 x 10G / 5G / 2.5G / 1G / 100BASE-T RJ45-gränssnitt med automatisk MDI / MDI-X-funktion
    1 x 10GBASE-X SFP + -gränssnitt för 100 meter över Cat 6A / Cat7 på 10Gbps
    Extern 5V DC, 2A strömförsörjning
    Plug and Play installation
    DIN skena och väggmontering design

    Pris 2 122  SEK
    Artikelnummer FIBER-ETH-SFP-10G
    På vägen in  
  • Media Converter RJ45 till...

    Media Converter RJ45 till Fiber SFP Gigabit-modul

    haneeaged Media Converter Gigabit till SFP-modul till RJ45
    1 x 10/100 / 1000Mbit RJ45
    Med QoS och kan haneteras från Web / SNMP

    135 x 85 x 32 mm (L x D x B)

    Pris 1 388  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45-SFP-G-M
    Fysiskt i lager