USB extender

I den här kategorin hittar du Binär Tekniks urval av USB-förlängare, både USB 1.1, USB 2.0 och USB 3.0. Vi erbjuder både Extender-kablar, men också fasta enheter. Flera av våra extender-kablar sänder via Ethernet. Alla objekt i denna kategori gör det möjligt att utöka USB-signalen, från 15 upp till 100 meter.

Binär Teknik erbjuder ett urval av produkter i high-end-klassen, som har otroligt hög kvalitet och snabbhet. Det är...

Mer

I den här kategorin hittar du Binär Tekniks urval av USB-förlängare, både USB 1.1, USB 2.0 och USB 3.0. Vi erbjuder både Extender-kablar, men också fasta enheter. Flera av våra extender-kablar sänder via Ethernet. Alla objekt i denna kategori gör det möjligt att utöka USB-signalen, från 15 upp till 100 meter.

Binär Teknik erbjuder ett urval av produkter i high-end-klassen, som har otroligt hög kvalitet och snabbhet. Det är bla. vår Icron 1-port USB 2.0 Extender via RJ45, som du hittar längre ner. Om du inte hittade det du letade efter, fråga oss bara. Då hittar vi den extender som passar dig.

USB Extender - USB Booster och Extender - Egen lagring

USB extender

Det finns 43 produkter.

Visar 1-20 av 43 objekt
2 portar USB 3.0 extender...

2 portar USB 3.0 extender över Multi Mode fiber (OM3), upp till 100m

2 portar ICRON USB3.0 sträcker sig över fiberkabel upp till 100m.
5 Gbps - Super Fast USB3.0 Extender
upp till 50m för USB3.0 Minnesenheter
Upp till 100m för USB3.0 Kameror
SFP Transceivers ingår
USB-kontakt och strömkontakt med lås
arbetar med AIA USB3 Vision ™ -konservator

*** Stödjer inte USB 1.1 och USB 2.0 ***

Pris 16 448  SEK
Artikelnummer BOOST-USB3-FIBER
På vägen in  
  • USB 3,0 fiber extender upp...

    USB 3,0 fiber extender upp till 250 meter, duplex fiber, LC

    USB över fiber med sändare och mottagare
    USB 3.0 typ-A (inte kompatibel med USB 1,1, 2,0) 
    Upp till 250 meter i avstånd (single- eller multimode)
    Duplex LC (single- eller multimode)
    USB 3.0 5Gbps bandbredd
    Plug and play (ingen drivrutin eller programvara behövs)
    Optisk våglängd: 1310 nm/1550 nm
    Material: aluminium
    Mått: 104 x 104 x 28mm
    Vikt: 0,7 kg
    Försörjningsspänning: 5V DC
    Drifttemperatur: 0 till 50 grader

    Pris 9 558  SEK
    Artikelnummer BOOST-USB-FIBER250M
    På vägen in  
  • USB 2.0 LC Fibre Extender,...

    USB 2.0 LC Fibre Extender, Multi Mode, 200 meter

    Extension multimode LC fiberkabel upp till 200 meter
    Kan användas för USB 2.0 / 1.1
    Supportrar Plug och Play (ingen drivrutin som ska installeras)
    Webbkamera Upplösning upp till 1080p @ 24Hz
    Överför datagenomströmning upp till 100 Mbps
    Sändare: DC 5V från USB-port
    mottagare: DC 5V Adapter

    Pris Ring för pris
    Artikelnummer BOOST-USB-FIBER-LC
    Fysiskt i lager  
  • USB 3.0 Extender för...

    USB 3.0 Extender för fiberproduktion, hög hastighet, LC, Multi, 250m

    USB3.0 Superspeed höghastighetssignalöverföring förlängas med upp till 250 meter (single-mode eller multi-mode fiber)

    USB3.0 5Gbps bandbredd
    Kan ge ström för USB3 0,0 Heter stöder alla självförsörjande USB3.0 enheter
    Plug and play, inget behov av att köra programmet
    anpassar sig till alla OS 
    USB3.0 typ A-gränssnitt
    Double fiber eller enda fiber LC optiskt gränssnitt
    inte kompatibel med USB1.1 eller USB2.0

    Pris 5 161  SEK
    Artikelnummer BOOST-USB3-FIBERMM
    På vägen in  
  • 5m aktiv förlängningskabel...

    5m aktiv förlängningskabel för USB3.0, USB F/M kontakt

    USB 3.0 booster (extender) kabel - 5 meter
    SuperSpeed USB 3.0 hanee (type A) til USB 3.0 hona (type A) stik
    Strømforsynes fra USB port
    10 gange hurtigere end USB 2.0
    OS support: Windows 2000, XP, VISTA, 7, 8, 10 & MAC

    Pris 532  SEK
    Artikelnummer K-USB3REP5
    Fysiskt i lager  
  • 4 Port USB 3,2 Extender upp...

    4 Port USB 3,2 Extender upp till 100 m över CAT6a / CAT7 nätverkskabeln. 5Gbps. Optimerad för USB-kameror, video via USB,

    Extremt snabb USB extender -. Idealisk för USB-kameror och liknande

    USB 3,2 Gen en förlängare med datahastigheten upp till 5 Gbps
    Stöder alla USB 3,1, 2,0, 1,1 enheter medan full bandbredd
    Set med sändare och mottagare med 4 port HUB
    4 x USB 3.2 portar Gen 1
    Ström från USB-port: upp till 1,2 A (6 W) per. USB-port
    2 x 24VDC 1A / 2,7A nätaggregat ingår
    100/1000 Ethernet-kanal; LAN link 
    Single kabel, CAT 6a / 7 upp till 100 m
    Punkt-till-punkt-förbindelse
    Stöder alla typer USB överförings (kontroll, avbrott, isokron och bulk)
    Optimerad för kamera - och videoinspelningsenheter

    Pris 34 998  SEK
    Artikelnummer BOOST-USB100-3.2
    På vägen in  
  • USB 2.0 extender över fiber...

    USB 2.0 extender över fiber single-mode, upp till 10 km Extender

    4-Port USB 2.0 förlängare upp till 480Mbps
    supporter USB 2,0 / 1,1
    USB 2,0 upp till 480Mbps
    USB 1,1 upp till 12 Mbps
    Arbetstemperatur: 50C 0C två
    Sing mor fiber förlängning upp till 10km
    elektrisk isolering
    FCC / CE klass B certifikatio

    Pris 20 462  SEK
    Artikelnummer BOOST-USB-FIBER10KM
    På vägen in