Antaira

Industri Switchar, routrar, åtkomstpunkter

Robust konstruktion, utökat temperaturområde från -40 till + 750C är betydande fördelar med Actaira-produktserien

Matningsspänning från 12 - 36VDC - 48VDC - 57VDC med redundant ger flexibilitet.

 

Industriella nätverksprodukter från Antaira Technologies, utvecklade för pålitliga och innovativa lösningar, säkerställer ett stabilt dataflöde mellan de...

Mer

Industri Switchar, routrar, åtkomstpunkter

Robust konstruktion, utökat temperaturområde från -40 till + 750C är betydande fördelar med Actaira-produktserien

Matningsspänning från 12 - 36VDC - 48VDC - 57VDC med redundant ger flexibilitet.

 

Industriella nätverksprodukter från Antaira Technologies, utvecklade för pålitliga och innovativa lösningar, säkerställer ett stabilt dataflöde mellan de olika applikationsmiljöerna. Ta en titt på Antairas banbrytande industriella lösningar, allt från Ethernet-switchar, trådlösa industriella enheter, Ethernet-mediaomvandlare och seriella kommunikationsenheter.

Antaira

Det finns 94 produkter.

Visar 1-20 av 94 objekt

Aktiva filter

24 portar Industrial 10/100...

24 portar Industrial 10/100 / 1000Mbit + 4 x 100 / 1000Mbit SFP, combi, haneaged PoE switch. Rack. -40 - + 75 ° C, 46 - 57VDC

24 x 10/100 / 1000Tx IEEE 802.3 Av / På, PoE + Gigabit-portar (30W / Port) + 4 x Gigabit Koppar / SFP Combi Portar
4 x 10/100 / 1000Tx RJ45 + 4 x 100/1000 SFP Slots
haneetering: SNMP v1 / v2c / v3, WEB, Telnet, Standard MIB
Säkerhet: 802.1x (portbaserad, MD5 / TLS / TTLS / PEAP-kryptering), HTTPS, SSH och SNMPv3
Redundant : Proprietary Ring (Ultra High Speed ​​Recovery Time <20 ms), RSTP / STP (802.1w / 1D), MSTP 48VDC Power Input (46-57 VDC för PoE Off, 53-57 VDC rekommenderad för PoE vid) 2 Reläutgångar
Temperatur: -40 ° - 75 ° C - Polaritetsskydd
Överbelastningsskydd
1U Rack Mount Design
IP30 Stäng

Pris Ring för pris
Artikelnummer ANR-LNP-2804GN-SFP-T
På vägen in  
  • 5 ports Industriel...

    5 ports Industriel 10/100/1000Mbit PoE switch + 1 x Gbit SFP slot, DIN-beslag, -10 - +70°C, 48 - 55VDC

    4 x 10/100/1000Mbps, RJ45, PoE+ (30 Watt per port)
    1 x 10/100/1000Mbps uden PoE
    1 x 100/1000Mbps SFP slot
    Netværk redundant: RSTP/MSTP, og TG.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Comhaneed
    IGMP v1/v2, op til 256 grupper
    IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1/v2c
    System alarm for port afbrydelse, via e-mail
    Redundant power input: 48 - 55VDC
    IP 30 - DIN-rail og vægmontering
    Temperatur: -10 - +70°C

    Pris 6 004  SEK
    Artikelnummer ANR-LMP-0601G-SFP
    På vägen in  
  • 8-port industriell...

    8-port industriell obehanenad strömbrytare, 2 FTP-portar, -40 - 75C

    Supporter 6-Port 10 / 100Tx och 2 x Gigabit Combo Portar
    2 x 10/100 / 1000Tx RJ45
    2 x 100/1000 SFP Slots
    Supporter Auto MDI / MDI-X Funktion
    Store och vidarekoppla arkitektur
    8K MAC-adresstabell
    Överspänningsskydd: 2000 VDC-stöd
    ESD-skydd: 6000 VDC-stöd
    UL Klass I, Division 2 Certifierad
    Redundant Effektinmatning: 12 ~ 48VDC
    Inbyggd 1 x Reläutgång för strömavbrott Varning
    IP30 Robust metall
    Vägg- och DIN-skena montering
    Driftstemperatur EOT: -40 ° till 75 ° C

    Pris 3 316  SEK
    Artikelnummer ANR-LNX-0802C-SFP-T
    På vägen in  
  • 26-port Industrial 1U 19...

    26-port Industrial 1U 19 "Rackmonterad PoE + Gigabit utan styrd strömbrytare, förlängd temperatur 40 ° till 75 ° C

    24 x 10/100 / 1000Tx RJ45 (30W / port) IEEE 802.3at PoE + 2 x Gigabit Combo (2 x RJ45, 2 x FTP)
    Auto MDI / MDI-X Funktion
    Butik -and-Forward Switching Architecture
    8K MAC Adress Tabell
    9.6Kbytes Jumbo Frame
    Överspänningsskydd: 2000 VDC
    ESD-skydd: 6000 VDC
    Strömförsörjning: 48 ~ 55VDC
    Inbyggt Reläutgång för strömavbrott
    1U 19 "Rackmount design
    Driftstemperatur STD: 40 ° till 75 ° C

    Pris 15 265  SEK
    Artikelnummer ANR-LNP-2602G-SFP-T
    På vägen in  
  • 8-Port Industrial PoE +...

    8-Port Industrial PoE + Gigabit haneterade switch 4 RJ45-portar och 4 SFP-portar

    Network Broadcast Storm Protection - 4x10 / 100 / 1000Tx Gigabit RJ45-portar - 4x100 / 1000Fx SFP-portar - IEEE 802.3af / på motsvarande upp till 30 watt per hamn - Nätverksredundans : RSTP / MSTP och G.8032 ERPS (Återställningstid & lt; 50ms)
    Konfiguration: webbkonsol, seriell, CLI-komhaneedo - IGMP v1 / v2 - QoS (IEEE 802.1p) och CoS / ToS < br> IEEE 802.1Q VLAN, SNMP v1 / v2c / v3 - Redundant strömförsörjning: 48 ~ 55VDC - Inbyggt reläutgång för Port Break Alarm - Systemvarning för automatisk varning via e-post - DIN- skena och väggmontering - Driftstemperatur - STD: -10 ° till 70 ° C. Mått: 54 x 142 x 99 mm

    Pris 8 727  SEK
    Artikelnummer ANR-LMP-0804G-SFP
    På vägen in  
  • Gigabit mediaomvandlare för...

    Gigabit mediaomvandlare för enkelfiber- och WDM-läge, Multi Mode upp till 550m, WDM-A, TX1310nm / RX1550nm, 5VDC

    Gigabit WDM Single Core Fiber Media Converter
    WDM-A - TX 1310nm / RX 1550nm
    IEEE 802.3 / h / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechaneeism
    Auto-crossover för MDI / MDIX i TP-port
    Auto-förhaneedling i TP-port
    Flödeskontroll
    Länkalarm
    Auto & Force Mode-konfiguration
    Mått: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC / 1.5A strömförsörjning inkluderad

    Pris 3 347  SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-3002A-WA-AM
    Fysiskt i lager  
  • Gigabit mediaomvandlare för...

    Gigabit mediaomvandlare för enkelfiber- och WDM-läge, Enkeläge upp till 10 km, WDM-A, TX1310nm / RX1550nm, 5VDC

    Gigabit WDM Single Core Fiber Media Converter
    WDM-A - TX 1319nm / RX 1550nm
    IEEE 802.3 / h / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechaneeism
    Auto-crossover fö MDI / MDIX i TP-port
    Auto-förhaneedling i TP-port
    Flödeskontroll
    Länkalarm
    Auto & Force Mode-konfiguration
    Mått: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC / 1.5A strömförsörjning inkluderad

    Pris 2 520  SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-3002A-WA-S1
    På vägen in  
  • 8 portar Industriell 10/100...

    8 portar Industriell 10/100 / 1000Mbit-brytare + 2 x 10 Gbit SFP-spår, oövervakad, DIN-konsol, -40 - + 60 ° C, 12 - 48VDC

    8 port 10/100 / 1000Mbps switch och 2 port 10Gbps SFP + fiberluckor
    Auto MDI / MDI-X Funktion
    Store-och-växla omkopplingsarkitektur
    16K MAC-adresstabell
    9,216 byte Jumbo Frame Support
    Överspänningsskydd: 2000 VDC-stöd
    ESD-skydd: 6000 VDC-stöd
    Redundant ströminmatningsdesign: 12 ~ 48VDC
    1 Reläutgång för strömavbrott Varning
    IP30 Robust Metalfall Design
    DIN-skena och väggmonteringsstöd
    Temperaturområde: -40 ° till 60 ° C

    Pris 13 624  SEK
    Artikelnummer ANR-LNX-1002G-10G
    På vägen in  
  • 8 portar Industriell 10/100...

    8 portar Industriell 10/100 / 1000Mbit-brytare + 2 x 10 Gbit SFP-spår, oövervakad, DIN-konsol, -40 - + 60 ° C, 48 - 55VDC, PoE +

    8 port 10/100/1000Mbps switch og 2 port 10Gbps SFP+ fiber slots
    Auto MDI/MDI-X Function
    Store-and-Forward Switching Architecture
    16K MAC Address Table
    9,216 bytes Jumbo Frame Support
    Surge Protection: 2,000 VDC Support
    ESD Protection: 6,000 VDC Support
    Redundant Power Input Design: 48~55VDC
    1 relæ output til Power Failure Warning
    IP30 Rugged Metal Case Design
    DIN-Rail and Wall Mount Support
    Temperaturområde: -40° to 60° C

    Pris 18 449  SEK
    Artikelnummer ANR-LNP-1002G-10G
    På vägen in  
  • 8 portar Industriell 10/100...

    8 portar Industriell 10/100 / 1000Mbit-brytare + 2 x 10 Gbit SFP-spår, oövervakad, DIN-konsol, -40 - + 60 ° C, 12 - 48VDC

    8 / nbsp; port 10/100 / 1000Mbps switch och 2 port 10Gbps SFP + fiberluckor
    Store och vidarekoppla arkitektur
    16K MAC adresstabell
    9,216 bytes Jumbo ramstöd
    Överspänningsskydd: 2000 VDC-stöd
    ESD-skydd: 6000 VDC-stöd
    Redundant ströminmatningsdesign: 12 - 48VDC
    1 Reläutgång för strömavbrott Varning
    IP30 Robustt metallfall Design
    DIN-skena och väggmontering Stöd
    Temperaturområde: -40 ° till 60 ° C

    Pris Ring för pris
    Artikelnummer ANR-LNX-1002G-10G-F
    På vägen in  
  • 5 portar Industriell 10/100...

    5 portar Industriell 10/100 / 1000Mbit-brytare, PoE + (30W), DIN-anslutning, -40 - + 75 ° C, 12 - 36VDC

    4 x 10/100 / 1000Mbit, PoE + (30W) IEEE 802.3at
    1 x 10/100 / 1000Mbit
    Store-och-framåt Byta arkitektur
    10Gbps Back-Plane
    8K MAC Adress Tabell
    10,0 Kbytes Jumbo Frame
    Överspänning 2kV DC
    ESD-skydd 6kV DC
    Redundant Power Input Design: 12 - 36VDC
    1 Reläutgång för strömfel Alarm
    IP30 Robust Metalskåp
    DIN-skena och väggmontering inklusive
    Driftstemperatur: -40 - + 75 ° C

    Pris 4 442  SEK
    Artikelnummer ANR-LNP-0500G-24-T
    På vägen in  
  • 5 portar Industriell 10 /...

    5 portar Industriell 10 / 100Mbit haneterad omkopplare. DIN-kontakt. -10- + 70 ° C, 12-48VDC

    5 x 10 / 100Mbit haneeterad omkopplare. 5 x RJ45
    Redundant - RSTP, G.8032 ERPS (Återställningstid> 50ms)
    Konfiguration: Webbkonsol, Telnet, CLI-komhaneedo
    IGMP v1 / v2, upp till 256 grupper
    QoS IEEE802.1p) och CoS / ToS
    IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1 / v2c
    Systemvarningar via e-post
    Redundant ströminmatning: 12 - 48VDC
    Metal IP 30, DIN-armaturer och vägghållare
    Driftstemperatur: -10 till +70 ° C

    Pris 3 947  SEK
    Artikelnummer ANR-LMX-0500
    På vägen in  
  • 5 portar Industriell 10 /...

    5 portar Industriell 10 / 100Mbit haneterad omkopplare. DIN-kontakt. -40 - + 75 ° C, 12-48VDC

    5 x 10 / 100Mbit haneeterad omkopplare. 5 x RJ45
    Redundant - RSTP, G.8032 ERPS (Återställningstid> 50ms)
    Konfiguration: Webbkonsol, Telnet, CLI-komhaneedo
    IGMP v1 / v2, upp till 256 grupper
    QoS IEEE802.1p) och CoS / ToS
    IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1 / v2c
    Systemvarningar via e-post
    Redundant ströminmatning: 12 - 48VDC
    Metal IP 30, DIN-armaturer och vägghållare
    Driftstemperatur: -40 till + 75 ° C

    Pris 4 323  SEK
    Artikelnummer ANR-LMX-0500-T
    På vägen in  
  • 4 portar Industriell 10 /...

    4 portar Industriell 10 / 100Mbit + 1 x 100Mbit SC Multi Mode styrd PoE-omkopplare. DIN-kontakt. -10- + 70 ° C, 48-55VDC

    4x10 / 100Tx IEEE 802.3at / av.
    PoE är 30Watt per port och 1x100Fx (SC) fiberport, Multi Mode, 2km
    Network Redundant: RSTP / MSTP och TG .8032 ERPS (Recovery Time & 50ms)
    Konfiguration: Webbkonsol, Telnet, CLI-komhaneedo
    IGMP upp till 256 grupper
    IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1 / v2c
    PoE, Ping Alarm för PoE Ports Power Recycle
    Larm via e-post
    Redundant Power Input: 48 - 55VDC
    Metal IP30, DIN Rail och Väggmontering
    Temperatur: -10 - + 70 ° C

    Pris 6 261  SEK
    Artikelnummer ANR-LMP-0501-M
    På vägen in  
  • 4 ports Industriel...

    4 ports Industriel 10/100Mbit + 1 x 100Mbit SC Multi Mode haneaged PoE switch. DIN-beslag. -10 - +70°C, 12 - 24VDC

    4x10 / 100Tx IEEE 802.3at / av.
    PoE är 30Watt per port och 1x100Fx (SC) fiberport, Multi Mode, 2km
    Network Redundant: RSTP / MSTP och TG .8032 ERPS (Återställningstid> 50ms)
    Konfiguration: Webbkonsol, Telnet, CLI-komhaneedo
    IGMP Upp till 256 grupper
    IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1 / v2c
    PoE, Ping Alarm för PoE-portar Power Recycle
    Larm via e-post
    Redundant Power Input: 12 - 36VDC
    Metal IP30, DIN Rail och Väggmontering
    Temperatur: -10 - + 70 ° C

    Pris 7 291  SEK
    Artikelnummer ANR-LMP-0501-M-24
    På vägen in  
  • 8 ports Industriel...

    8 ports Industriel 10/100/1000Mbit PoE + 2 x 100/1000Mbit SFP switch, DIN-beslag, -10 - +70°C, 48 - 55VDC

    8 x 10/100/1000Mbps, RJ45, PoE+ (30 Watt per port)
    2 x 100/1000Mbps SFP slot
    Netværk redundant: RSTP/MSTP, og TG.8032 ERPS (Recovery Time <50ms)
    Konfiguration: Web Console, Telnet, CLI Comhaneed
    IGMP v1/v2, op til 256 grupper
    IEEE802.1Q VLAN, SNMP v1/v2c
    System alarm for port afbrydelse, via e-mail
    Redundant power input: 48 - 55VDC
    IP 30 - DIN-rail og vægmontering
    Temperatur: -10 - +70°C

    Pris 8 045  SEK
    Artikelnummer ANR-LMP-1002G-SFP
    På vägen in  
  • 8 ports Industriel...

    8 ports Industriel 10/100/1000Mbit PoE + 4 x 100/1000Mbit SFP switch, DIN-beslag, -10 - +70°C, 48 - 55VDC

    8x10 / 100 / 1000Mbps RJ45 med PoE + (30W)
    4x100 / 1000Mbps SFP-kortplats: Nätverksredundans: STP / RSTP / MSTP och G.8032 ERPS (Recovery Time & 50ms)
    IPv4 / IPv6 och DHCP-alternativ 66/67/82
    Modbus / TCP-protokoll för Enhetshaneetering och övervakning
    Konfiguration: Webbkonsol, Telnet, CLI-komhaneedo
    PoE, pingalarmfunktion för PoE-portar
    IGMP v1 / v2 för Multicast Traffic Filtering
    Förbättrad nätverkssäkerhet med IEEE802.1X, SNMP v1 / v2c / v3, HTTPS och SSH / SSL
    Portlåsfunktion för obehörig adressblockering
    Automatisk varning via e-post och via reläutgång
    Temperatur: -10 - + 70 ° C

    Pris 11 921  SEK
    Artikelnummer ANR-LMP-1204G-SFP
    På vägen in  
  • 10-port Industrial...

    10-port Industrial Unhanenaged Switch, 2 FTP-portar

    Supporter 8-Port 10 / 100Tx
    2 Gigabit Combo Portar
    6 x RJ45 Port 10 / 100Tx
    2 x 10/100/100 RJ45
    2 x 100/1000 SFP Slots
    Supporter Auto MDI / MDI-X
    Ej blockeringsväxelväv
    8K MAC-adress
    Överspänningsskydd: 2000 VDC
    ESD-skydd: 6000 VDC
    UL Klass I, Division 2 Certifierad
    Redundant ströminmatningsdesign: 12 ~ 48VDC
    1 x inbyggt reläutgång för strömavbrott varning
    IP30 Robust metallfodral Design
    DIN-skena och väggmontering
    Driftstemperatur STD: -10 ° till 70 ° C

    Pris 3 479  SEK
    Artikelnummer ANR-LNX-1002C-SFP
    På vägen in  
  • 8-port industriell...

    8-port industriell Gigabit-omkopplare med PoE +, ostyrd, 12-36VDC

    8 x 10/100 / 1000Base-T (X) RJ45
    PoE (P.S.E.) porter 
    IEEE 802.3at
    Upp till 30 watt per Port
    9,6Kbytes Jumbo Frame
    Matningsspänning: 12 ~ 36VDC
    Auto-Negotiation & Auto-MDI / MDI-X
    Store-and-Forward Transmission
    Flow Control
    IP-30 kabinett
    DIN-skena och väggmontering
    UL klass I, Division 2 Certifierad

    Pris 3 885  SEK
    Artikelnummer ANR-LNP-800AGH
    På vägen in  
  • 10-port industriell...

    10-port industriell ohanestyrd strömbrytare med 2 SFP-portar och 8 RJ45-portar och utökad temperatur -40 ° till 75 ° C

    8 x 10/100 / 1000Tx RJ45
    PoE + (30W / port) IEEE 802.3at
    2 x 100/1000 SFP-portar
    Auto MDI / MDI-X-funktion
    Store-and- Framåt-växlande arkitektur
    20 Gbps bakplan (växlande tyg)
    8K MAC-adresstabell
    9,6Kbytes Jumbo-ram
    Överspänningsskydd: 2 000 VDC
    ESD-skydd: 6 000 VDC
    UL klass I , Division 2 Certifierad
    Matningsspänning: 48 ~ 55VDC
    Inbyggt reläutgång för strömavbrott
    IP30 robust metallkabinett
    DIN-skena och väggmontering
    Driftstemperatur: -40 ° till 75 ° C

    Pris 6 307  SEK
    Artikelnummer ANR-LNP-1002G-SFP-T
    På vägen in