RJ45 + Fiber

RJ45 + Fiber

8 port haneeaged Switch...

8 port haneeaged Switch 10/100 / 1000Mbit RJ45, PoE++ 2 port 100 / 1000Mbit och 2-port 10 Gbit SFP slot, DIN, 48 - 56VDC

haneeaged PoE växel med 8 RJ45 och 4 SFP slot
8 x 10/100/1000Mbit med PoE ++ (95Watt)
PoE effektbudgeten är 360Watt (45Watt per port)
PoE utvidga läge - max. 160 - 200meter
2 x 100 / 1000Mbit SFP kortplats - för En- och Multimode SFP modul
2 x 10 Gbit SFP slot
2 x Digital ingång
2 x Digitala utgångar (Open Collector)
IGMP snooping
128 VLAN gränssnitt
IEEE 1588v2 Precision Time Protocol (tidssyncronisering)
Arbetstemperatur: -40 - + 75°C
Dimensioner: 152 x 108 x 77 mm
Vikt: 1, 2kg
Matningsspänning: 48 - 56VDC (rekommenderat min 52VDC.) 8amp

Pris 7 989  SEK
Artikelnummer ESW8G-M-SFP4P+
På vägen in  
  • 8 port Unhaneaged växel 8 x...

    8 port Unhaneaged växel 8 x 10/100Mbit RJ45. Fiber 2 x Gbit SFP, PoE+ LCD-skärm, UTP utvidgas till 250meter, 230VAC

    8-port Unhaneaged växel 10/100M + 2-portars Gigabit RJ45
    2 x 1000BASE-X mini-GBIC SFP combo gränssnitt
    PoE + är 32 Watt
    Total PoE effekt är 120 watt
    IEEE 802.3af / till end span
    Varje port ger 52VDC till PoE utrustning
    Auto deteketere PoE utrustning
    PoE till max. 100meter
    Extended läge utan PoE, avståndet upp till 250meter
    Utrustad med Smart LCD
    standard VLAN, Extend
    Matningsspänning: 100 - 240 V AC
    Dimensioner: 280 x 180 x 44 mm (1 U)

    Pris 1 770  SEK
    Artikelnummer ESW8SFP2-POE+
    På vägen in  
  • 8 port haneeaged switch 8 x...

    8 port haneeaged switch 8 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 100/1000Mbit SFP, PoE +, -20 - +70°C, 48-58VDC. väggfäste

    8 x 10/100/1000BASE-T RJ45-portar med PoE+
    Upp till 36 watt för varje PoE port
    2 x 100/1000Base-X mini-GBIC / SFP
    Driftstemperarur: -20 - +70°C
    haneeaged switch med LCD-pekskärm
    Kan monteras på väggen, magnetisk väggmonterad eller DIN-skena monterad
    Matningsspänning: 48-58DCV 5,7A max ingång
    PSU ingår ej
    Dimensioner: 180 x 140 x 25 mm

    Pris 3 737  SEK
    Artikelnummer ESW8G-M-SFP2-LCD
    Fysiskt i lager  
  • IGS-5225-4UP1T2S, Industrial L2+ 4-Port 10/100/1000T Ultra PoE + 1-Port 10/100/1000T + 2-Port 100/1000X SFP Managed Switch

    7 port haneeaged switch 5 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 100/1000Mbit SFP. PoE+, 48 - 56VDC (282W)

    Real Ring, Redundant Ring of kritisk nätverk
    IEEE 1588 Time Protocol, Stöder MEF service och synkron Ethernet
    7-port haneeaged Switch 5 x RJ45, 1 x SFP
    4 x 10/100 / 1000Mbit RJ45 med Ultra PoE (60Watt)
    1 x 10/100 / 1000Mbit RJ45
    1 x 100 / 1000Mbit med SFP slot
    temperaturområde av -40 till + 75 ° C
    Strömförsörjning: 48 - 56VDC - 282Watt

    Pris 6 710  SEK
    Artikelnummer ESW5SFP2-POE4+
    På vägen in  
  • 8 port haneeaged switch 8 x...

    8 port haneeaged switch 8 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 1/10 Gbit SFP, PoE++ (Ultra PoE), 0 - +50°C, 230VAC

    8 x 10/100 / 1000Mbit RJ45
    8 x portar med PoE Ultra (75W per port)
    2 Gbps SFP eller 10G SFP mini-GBIC / SFP-kortplats
    RJ45-konsolgränssnitt för haneetering och inställning
    PoE max är 258Watt, end-span och mid-span.
    PoE-strömmatning upp till 100 meter
    Total PoE-haneetering
    IGMP Snooping, & nbsp; MLD Snooping
    Max. 128 VLAN-gränssnitt
    Driftstemperatur från 0 - +50°C

    Pris 7 176  SEK
    Artikelnummer ESW8SFP2G-POE+U
    Fysiskt i lager  
  • 8 port haneeaged växel 8 x...

    8 port haneeaged växel 8 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 100/1000Mbit SFP slot, PoE+, väggmontering, magneter 48-57VDC

    haneeaged Switch med Gigabit-portar
    8 x 10/100/1000BASE-T RJ45-portar med PoE +
    Upp till 36 watt för varje PoE port
    Total PoE effekt är 240Watt
    2 x 100/1000BASE-X mini-GBIC / SFP
    IGMP snooping (Multicast)
    Arbetstemperatur: -20 - +70°C
    Kan väggmonteras, magnetisk väggmonterad eller DIN-skena monterad
    Matningsspänning : 48-58DCV 5,7A max ingång (PSU medföljer ej)
    Dimensioner: 180 x 140 x 24,4mm
    Vikt: 686gram

    Pris 3 510  SEK
    Artikelnummer ESW8G-M-SFP2-PWM
    Fysiskt i lager  
  • 8 port haneeaged switch 8 x...

    8 port haneeaged switch 8 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 100/1000Mbit SFP slot, PoE+, -40 - +75°C, 12 - 48VDC

    Administreras Industriell Omkopplare för hård miljö
    8 port industriell Gigabit switch, RJ45 PoE +
    2-portars SFP 100/1000Mbps
    Matningsspänning: 12 - 48VDC / 7A
    PoE effektbudget: 60W vid 12V , vid 24V 120W, 240W på 48V
    Redundant nätanslutning
    IGMP snooping, MLD snooping
    IEEE 1588v2 Precision tid protokoll
    Modbus TCP realtid (SCADA)
    Utökat temperaturområde från -40 till 75 ° C
    DIN-skena eller väggmontage

    Pris 6 903  SEK
    Artikelnummer ESW8G-M-SFP2
    Fysiskt i lager