haneeeeaged

haneeeeaged

Det finns 12 produkter.

Visar 1-12 av 12 objekt

Aktiva filter

8 portar 10/100/1000Mbit...

8 portar 10/100/1000Mbit switch DIN MOUN -40-75 ° - Managed, MSTP Redundant Ring Applikation. 12-48VDC, 24VAC

8 Portar Managed Switch med snabb återhämtning och ring
ERPS (Ethernet Ring Protection Switching)
8 x RJ45 10/100/1000MBIT Switch
Förråd och framåt Arkitektur, Broadcast Storm Checking
1,5 Mbits SRAM Packet Buffer
Automatisk adress Lärande och adress Åldrande
Leverans Paging: 12 - 48VDC eller 24VAC

Pris 3 461  SEK
Artikelnummer ESW8G-DT
Fysiskt i lager  
  • 8 portar Managed switch 8 x...

    8 portar Managed switch 8 x 100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 100/1000/2500 Mbit SFP-kortplats, PoE+, -40 - +75°C, 12 - 48VDC

    Managed Industry byter till tuff miljö
    Cybersäkerhet SSHv2/TLSv1.2
    Ethernet-ringskydd
    e-Mark Certified (fordon/ITS)
    Kan stödja 2,5 Gbit SFP-modul
    8-portars industriell Gigabit-switch, RJ45 med PoE+
    Intelligent PoE
    2 portar SFP 100/1000/2500 Mbps
    Matningsspänning: 12 - 48VDC / 7A
    PoE effektbudget: 60W vid 12V, 120W vid 24V, 240W vid 48V
    Redundant strömförsörjningsanslutning
    IGMP snooping, MLD snooping
    IEEE 1588 Tidssynkroniseringsprotokoll
    Modbus TCP realtid (SCADA)
    Utökat temperaturområde från -40 till +75 °C
    DIN-skena eller väggmontering
    Mått: 152 x 107 x 77 mm

    Pris 8 770  SEK
    Artikelnummer ESW8G-M-SFP2
    På vägen in  
  • 8 portar Managed switch 8 x...

    8 portar Managed switch 8 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 100/1000Mbit SFP-kortplats, PoE+, Väggmonterbar, magneter, 48-57VDC

    Hanterad switch med Gigabit-portar
    8 x 10/100 / 1000BASE-T RJ45-portar med PoE +
    Upp till 36 watt för varje PoE-port
    Total PoE-effekt är 240 Watt
    2 x 100 / 1000BASE-X mini-GBIC / SFP
    IGMP Snooping (Multicast)
    Drifttemperatur: -20°C till 70°C
    Kan vara väggmonterad, magnetisk väggmonterad eller DIN-skena
    Matningsspänning: 48-58DCV 5,7A max ingång (PSU ingår ej)
    Mått: 180 x 140 x 24,4 mm
    Vikt: 686 gram

    Pris 5 923  SEK
    Artikelnummer ESW8G-M-SFP2-PWM
    Fysiskt i lager  
  • 8 port haneaged Switch...

    8 port haneaged Switch 10/100 / 1000Mbit RJ45, PoE++ 2 port 100 / 1000Mbit och 2-port 10 Gbit SFP slot, DIN, 48 - 56VDC

    haneaged PoE växel med 8 RJ45 och 4 SFP slot
    8 x 10/100/1000Mbit med PoE ++ (95Watt)
    PoE effektbudgeten är 360Watt (45Watt per port)
    PoE utvidga läge - max. 160 - 200meter
    2 x 100 / 1000Mbit SFP kortplats - för En- och Multimode SFP modul
    2 x 10 Gbit SFP slot
    2 x Digital ingång
    2 x Digitala utgångar (Open Collector)
    IGMP snooping
    128 VLAN gränssnitt
    IEEE 1588v2 Precision Time Protocol (tidssyncronisering)
    Arbetstemperatur: -40 - + 75°C
    Dimensioner: 152 x 108 x 77 mm
    Vikt: 1, 2kg
    Matningsspänning: 48 - 56VDC (rekommenderat min 52VDC.) 8amp

    Pris Ring för pris
    Artikelnummer ESW8G-M-SFP4P+
    På vägen in  
  • 8 port DNV marin godkända...

    8 port DNV marin godkända haneaged växel 8 x 10/100Mbit. Fiber 2 x 100/1000Mbit SFP slot, 12 - 60 VDC 12Watt, DIN -40 - +75°C

    Det Norske Veritas Certified marina nätverksswitch Det Norske Veritas
    haneaged 8 port nätverksswitch godkänd för fartyg
    8 x 10/100Mbit Auto-MDI / MDIX
    2 x 100/1000Mbit SFP Single Mode eller Multi Mode 
    Matningsspänning: 12 - 60 VDC, 12Watt
    Polaritetskydd, överspänningsskydd på likspänningsingångar
    Dimensioner: 162 x 123 x 50 mm
    Vikt: 780G
    Arbetstemperatur: -40 - +75°C
    Fukt: 10 - 90% relativ luftfuktighet (icke-kondenserande)
    DIN fäste, Metallhölje

    Pris 17 000  SEK
    Artikelnummer ESW8MSFP-DNV
    På vägen in  
  • 8-port DNV marin godkända...

    8-port DNV marin godkända haneaged växel 8 x 10/100/1000Mbit. Fiber 4 x 1000Mbit SFP slot, 12 - 60 VDC, DIN -40 - +75°C

    Det Norske Veritas Certified marin nätverksväxel Det Norske Veritas
    haneaged 8 port nätverksväxel godkänd för fartyg
    8 x 10/100 / 1000Mbit Auto-MDI / MDIX
    4 x 1000Mbit SFP Single Mode eller Multi Mode 
    Matningsspänning: 12 - 60 VDC, 18Watt
    polaritetskydd, överspänningsskydd på likspänningsingångar
    Dimensioner: 162 x 122 x 50 mm
    Vikt: 860g
    Arbetstemperatur: -40 - +75°C
    Fuktighet: 10 - 90% relativ luftfuktighet (icke-kondenserande)
    DIN fäste, metallhölje

    Pris Ring för pris
    Artikelnummer ESW8GMSFP-DNV
    På vägen in  
  • 8 Port haneaged Gigabit...

    8 Port haneaged Gigabit Switch med M12-kontakt. Med automatisk bypass. Med IEEE 1588 PTP Time Protocol, 9 - 48VDC

    haneaged 10/100 / 1000Mbit Robust industriell switch
    Vibration Safe and damm säker
    M12 5 Pin Coded Connector
    Med Automatisk Bypass för nästa switch när fel
    IEEE 1588v2 Precisions tids protokoll (PTP)
    PTP är tidssynkronisering i infrastruktur
    Modbus TCP/IP till SCADA
    SMTP / SNMP-fälla - genererar e-postlarm
    IGMP och MLD Snooping för multicast
    VLAN Routing (lager 3)
    Cypersecurity Minimerar säkerhetsrisk / attack
    Redundant Ring, snabb återhämtning
    Spänning: 9 - 48VDC Redundant Input
    Mått: 245 x 140 x 25 mm
    Driftstemperatur: -40 - +75°C
    DIN fäste, väggfäste
    vikt: 1 kg

    Pris Ring för pris
    Artikelnummer ESW8G-M-M12BP
    På vägen in  
  • 8 portar Managed Switch, 4...

    8 portar Managed Switch, 4 x 100 / 1000Mbit RJ45, 4 x 100/1000/2500Mbit RJ45, 2 x SFP 1G, 2,5G, 10Gbit. PoE+. 230VAC.

    Managed 8 + 2 portar Gigabit PoE+ switch
    4 x RJ45 Portar är upp till 2,5 Gbps med PoE++ (95W)
    4 x RJ45 Portar är upp till 1 Gbps med PoE+ (36W)
    PoE Power Budget är 240 Watts
    Med PoE-isolering
    2 x SFP-kortplats för 1G, 2,5G och 10Gbit SFP-modul
    RJ45 Typ RS232 Console Interface för Switch Control
    Upp till 95W till 802.3bt / PoH-enheter
    Detekterar Automatiska PoE enheter (PD)
    IGMP Snooping
    Länk Aggregation
    Cyper Security
    PoE Upp till 100 meter
    Mått: 330 x 200 x 45 mm
    Matningsspänning: 100 - 240VAC

    Pris Ring för pris
    Artikelnummer ESW8G-M-SFP2-10GP+
    På vägen in  
  • 6 portar hanterad switch 4...

    6 portar hanterad switch 4 x RJ45 10/100/1000 Mbps, 2 x 100/1000 Mbps SFP-kortplats. Redundant ring. 9-48VDC, 24VAC

    Managed Gigabit switch 2 x RJ45, 2 x Fiber
    4 x RJ45 10/100/1000 Mbps
    2 x SFP 100/1000 Mbps
    Stöd ERPS (ringskydd)
    IGMP/MLD Snooping (IPv4, IPv6)
    Upp till 256 VLAN-grupper
    Stöd Cisco eter-kanal (Static Trunk)
    Portspegling - upp till 4 sessioner
    Matningsspänning: 9 - 48VDC, 24VAC
    Storlek: 135 x 88 x 32 mm
    Temperatur: -40 till +75°C
    DIN-montering

    Pris 4 608  SEK
    Artikelnummer ESW4SFP2-S
    Fysiskt i lager  
  • 6 portar Managed switch, 4...

    6 portar Managed switch, 4 x RJ45 10/100/1000/2500 Mbps, 2 x SFP-kortplats 1000/2500 Mbps. 9-48VDC, 24VAC.

    4 x 10/100/1G/2,5GBASE-T RJ45 kopparportar
    2 x 10GBASE-SR/LR SFP+-platser, kompatibla med 1G/2,5GBASE-X SFP
    1 x RJ45-till-RS232-konsolgränssnitt för grundläggande hantering och installation
    DC 9 till 48V ingång eller AC 24V ingång
    DIN-skena och väggmonterbar design
    IP30 aluminiumhölje
    Temperatur -40 till +75 grader C
    2 x digital ingång (DI)
    2 x digital utgång (DO)
    Integrerar sensorer i autolarmsystemet
    Överför larm till IP-nätverk via e-post och SNMP-fälla
    IPv4 dynamiska routingprotokoll stöder RIPv2 och OSPFv2
    IPv6 dynamiskt routingprotokoll stöder OSPFv3
    Statisk routing för IPv4/IPv6 hårdvara
    Stöder G.8032 ERPS (Ethernet Ring Protection Switching)
    IEEE 1588v2 PTP (Precision Time Protocol) transparent klockläge
    Stöder IPv4 IGMP snooping v1, v2 och v3
    Stöder IPv6 MLD snooping v1 och v2
    Switch Management Interfaces
    SNMP-hantering

    Pris Ring för pris
    Artikelnummer ESW4G-M-SFP2T
    På vägen in