Filtrera på
Fibertype
Fiberstik

Fiberkontaktdon

I det här avsnittet hittar du ett stort urval av olika fiberpinnar. Anslutningarna är tillgängliga i alla typer, inklusive LC, ST, SC och FC. Anslutningarna kan var och en användas separat för olika uppgifter, allt från att montera fiberkablarna, så att pluggens ände blir vattentät.

Stort utbud av fiberkontakter (LC, SC, ST och FC) - Binär Teknik AB

Fiberkontaktdon

Det finns 9 produkter.

Visar 1-9 av 9 objekt

Aktiva filter

  • LC-UPC quik kontakt till...

    LC-UPC quik kontakt till fiber (drop) 2,0 mm

    LC / UPC Fiber Quick Plug
    Snabbmontering LC / UPC Anslut direkt på Singlemode 250/900 μm Fiber utan att använda Fiberproppar eller specialverktyg
    Snabb LC / UPC-pluggar finns i 4 olika utgåvor beroende på kabel och Fiber Type
    Pluggarna är 35 mm
    Driftstemperatur: -40 - + 75 ° C

    Pris 107  SEK
    Artikelnummer LC-Q2.0
    Fysiskt i lager  
  • LC-UPC quik kontakt till...

    LC-UPC quik kontakt till fiber 3,0 mm

    LC / UPC Fiber Quick Plug
    Snabbmontering LC / UPC Anslut direkt på Singlemode 250/900 μm Fiber utan att använda Fiberproppar eller specialverktyg
    Snabb LC / UPC-pluggar finns i 4 olika utgåvor beroende på kabel och Fiber Type
    Pluggarna är 35 mm
    Driftstemperatur: -40 - + 75 ° C

    Pris 109  SEK
    Artikelnummer LC-Q3.0
    Fysiskt i lager  
  • LC-UPC quik kontakt till...

    LC-UPC quik kontakt till fiber 0,9 mm

    LC / UPC Fiber Quick Plug
    Snabbmontering LC / UPC Anslut direkt på Singlemode 250/900 μm Fiber utan att använda Fiberproppar eller specialverktyg
    Snabb LC / UPC-pluggar finns i 4 olika utgåvor beroende på kabel och Fiber Type
    Pluggarna är 35 mm
    Driftstemperatur: -40 - + 75 ° C

    Pris 100  SEK
    Artikelnummer LC-Q0.9
    Fysiskt i lager