Seriel Port - RS232

Seriel Port - RS232

Det finns 15 produkter.

Visar 1-15 av 15 objekt

Aktiva filter

1 portar serielportserver...

1 portar serielportserver RS232 Serial Device Server

Extern COM-port på Ethernet och Internet
Atop SE5001-S2 Seriell Device Server
10 / 100Mbit Ethernet.
Seriell port via DB9 haneuell
Strömförsörjning från 9 - 30VDC eller 5VDC (strömuttag ) - 2,8 Watt
Strömförsörjning ingår ej

Pris 1 623  SEK
Artikelnummer ETH1SER-MINI+
Fysiskt i lager  
  • 4 portar RS232 Extender...

    4 portar RS232 Extender Over Fiber Cable 1200 - 115Kbps, 4 x dB9 haneee-kontakt. 100Mbit SFP multi mode eller single mode

    4 COM portar via optisk fiberkabel
    Punkt till punkt el. punkt till 4 punkter
    4 x RS232 portar upp till 2km med multi mode kabel
    4 x RS232 portar upp till 20km med single mode kabel
    Köp 100Mbit SFP-modul (Multi Mode eller Single Mode)
    1 x 100 Mbit SFP för LC Duplex Fiberkabel
    4 x RS232 dB9 haneee plugg
    Setup från Inbyggd webbserver
    62 x 50 x 120 mm
    Din fäste
    Display 3 LED-lampor Visar TX / RX, Nätverks- och systemstatus
    Spänning: 9 - 32VDC Redundant (ej medföljande)

    Pris 5 147  SEK
    Artikelnummer BOOST-4RS232-FIBER
    Fysiskt i lager  
  • MOXA 2 portar RS232 / 422...

    MOXA 2 portar RS232 / 422 /485 industriell serieport server

    Serieport Server 2 x RS232 MOXA NPort 5210:e
    Kompakt design för enkel installation
    Socket lägen: TCP-server / klient TCP / UDP
    Lätt att använda Windows-verktyg för att konfigurera flera enhets servrar
    Stöder 10 / 100M Ethernet
    Patenterad ADDC® (Automatic Data Direction Control) för 2-tråd och 4-tråds RS-485
    SNMP MIB-II för nätverkshanetering

    Pris 3 254  SEK
    Artikelnummer ETH2SER232+
    På vägen in  
  • 1 Port seriell portserver...

    1 Port seriell portserver RS232, POE eller 12-48VDC. Seriell enhetsserver

    Extern COM port via Ethernet och internet
    RS232 Serial Port via db9 haneee
    Power levererad från PoE
    Kan drivas från 12 - 48VDC / 1,7 watt
    Power Jack Pigtail Kabel ingår
    Tillköp Strömförsörjning, ingår inte
    1 x RJ45 med PoE Input
    DIN fäste
    Driftstemperatur: -25 - +75°C
    Mått: 90 x 52 x 27 mm

    Pris 1 328  SEK
    Artikelnummer ETH1SER-POE-I
    Fysiskt i lager  
  • Serial Port Server...

    Serial Port Server 2-portar, 10Mb LAN, 100Mb LAN, RS232, likstillröm, MOXA NPort 5210A

    Serieport Server 2 x RS232 MOXA NPort 5210A.
    Kompakt design för enkel installation
    Socket lägen: TCP-server / klient TCP / UDP
    Lätt att använda Windows-verktyg för att konfigurera flera enhets servrar
    Stöder 10 / 100M Ethernet
    Patenterad ADDC® (Automatic Data Direction Control) för 2-tråd och 4-tråds RS-485
    SNMP MIB-II för nätverkshanetering

    Pris 2 550  SEK
    Artikelnummer ETH2SER232+DB9
    Fysiskt i lager  
  • 2 Port Serial Port Server -...

    2 Port Serial Port Server - seriell enhetsserver, RS232 / RS422 / RS485-port över Ethernet. 2 x RJ45, 2 x DB9 Han, 12 - 48VDC

    2 COM portar över Ethernet, Internet
    Varje com hamn kan vara RS232 eller RS422 eller RS485
    RS232 Pin 1 - 8: DCD, RXD, TXD, DTR, GND, DSR, RTS, CTS
    RS422 / RS485 4-W: PIN 1 - 5: TXD +, TXD, RXD +, RXD, GND
    RS485 2-W: PIN 3 - 5: Data, Data +, GND
    Baud Rate: 50 bps - 921kbps
    Databitar: 5, 6, 7, 8
    Paritet: 1, 1.5, 2
    Stopp Bit: Odd, Even, None, Space, Mark
    2 x RJ45 10/100Mbit
    Larm: Reläutgång
    Spänning: 12 - 48VDC 6.5Watt
    Web-haneeetering
    IP Version: IPv4 / IPv6. TCP-server, TCP-klient, UDP-klient
    Virtual Com
    Pairanslutning
    Supporter: XP till Win10, Server 2003, 2008, 2012
    Mått: 135 x 88 x 32 mm
    DIN fäste

    Pris 4 000  SEK
    Artikelnummer ETH2SER-IC
    På vägen in