Media omvandlare RJ45 till Fiber

Media omvandlare RJ45 till Fiber

Det finns 18 produkter.

Visar 1-18 av 18 objekt
RJ45 till 10Base-5 nätverk,...

RJ45 till 10Base-5 nätverk, RJ45 / AUI, 500m per tjock Ethernet

AUI-omvandlare för UTP-kabel, extern matning
1 x DB15 till 10 Base-5 (AUI)
1 x RJ45-uttag till 10 Base-T
Max kabellängd: 500m max per (Tjock Ethernet), 100m max per UTP-kabel
LED: POWER, COL, LINK, TP / RCV
IEEE 802.3 10Base-T / AUI Ethernet
FCC Klass A Del B eller Del15 krav

Pris 1 404 SEK
Artikelnummer ETH-RJ45-AUI
Fysiskt i lager  
  • Mediekonverter RJ45 til...

    Mediekonverter RJ45 til 100Mbit Multi Mode Fiber, SC, 2 km

    10/100 Mbit kobber Ethernet-SC MM fiber Ethernet omformer 
    1 x 10 / 100Base - TX RJ45-hunkontakt
    1 x 100 FX m. SC Multi Mode hunkontakt
    Op til 2km (50 ~ 62,5/125um fiber) 
    -10 ° ~ +70°C driftstemperatur

    Pris 1 014 SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45-SC-I
    Fysiskt i lager  
  • Mediekonvertiller 100Mb TX...

    Mediekonvertiller 100Mb TX till SC singlemode Fiber, 30 km

    ​10/100 Mbit kobber Ethernet-SC SM fiber Ethernet omformer 
    1 x 10 / 100Base - TX RJ45-hunkontakt
    1 x 100 FX m. SC single mode
    1310 nm Op til 30km (8/125um el. 10/125um fiber) 
    -10 ° ~ +70°C
    1310nm

    Pris 1 094 SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45-SC+I
    På vägen in  
  • Mediekonverter Fiber SFP...

    Mediekonverter Fiber SFP 10Gbps modul til RJ45

    1 x 10G / 5G / 2.5G / 1G / 100BASE-T RJ45 interface med auto MDI / MDI-X funktion
    1 x 10GBASE-X SFP + slot interface
    100 meter over Cat 6A / Cat7 ved 10Gbps
    Ekstern 5V DC, 2A strømforsyning
    Plug and Play installation
    DIN-skinne og vægmontering design

    Pris 1 959 SEK
    Artikelnummer FIBER-ETH-SFP-10G
    På vägen in