PoE ut - SFP

PoE ut - SFP

Media omvandlare RJ45 till...

Media omvandlare RJ45 till fibern. RJ45 10/100 / 1000Mbit. Fiber 100 / 1000Mbit SFPport Single Mode eller Multi Mode PoE+

Media omvandlare för 100/1000Base-X SFP transceiver
SFP-modul, Single Mode eller Multi Mode 
10/100/1000Base-TX
56VDC Medföljande nätaggregat.
24V / 48V likströmsingång för PoE
Mid-span PoE (PSE) (4,5 / 7,8)
PoE strömmen är max. 30 Watt
Larm vid länkfel
DIN-skena

Pris 1 818  SEK
Artikelnummer ETH-RJ45G-SFP-D
På vägen in  
  • Media omvandlare RJ45 till...

    Media omvandlare RJ45 till fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP slot Single Mode eller Multi Mode, PoE+ 48-55VDC.

    UTP till fibermediekonverterare - Inbyggd 1 portar PoE-injektor - RJ45-port Auto MDI / MDI-X - Auto-förhanedlingshastighet, halv / full duplex - Arkitektur för butik och framåt-växling
    Inbyggd länkfelsövergång (LFP) & amp; Far End Fault (FEF) - Jumbo Frame: 10k byte - Strömförsörjning: 48 ~ 55VDC - Överbelastningsström för DIN-skena och väggmontering för IP30

    Pris 2 097  SEK
    Artikelnummer ANR-IMP-C1000-SFP
    På vägen in  
  • Media omvandlare RJ45 till...

    Media omvandlare RJ45 till fiber RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP port Single Mode eller Multi Mode PoE+ -40 - +80°C

    Compact RJ45 till Fiber Media Converter öket temperatur
    RJ45 till fibermedia-omvandlare med PoE + (PSE)
    1 Portar PoE + (30W) Injector för utrustning
    1 x RJ45 10/100 / 1000Mbit, Port Auto MDI / MDI-X
    1 x SFP-porten 100 / 1000Mbit till Single Mode eller Multi Mode 
    Automatisk hastighet, halv / full duplex
    Inbyggd Link Fault Passage (LFP) Far End Fel (FEF)
    Matningsspänning: 48 - 55VDC
    temperaturområde av -40 - +80°C 
    Överbelastningsskydd
    DIN och väggmontage
    IP30

    Pris 3 287  SEK
    Artikelnummer ANR-IMP-C1000-SFP-T
    På vägen in  
  • Media omvandlare RJ45 till...

    Media omvandlare RJ45 till fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 1000Mbit SFP slot. Single Mode eller Multi Mode PoE+ PSE, 52VDC

    1000Mbit media omvandlare med PoE+ för utrustning
    PoE är PSE (Ström Sourcing Equipment)
    PoE + upp till 30 watt per port
    1 x RJ45 10/100 / 1000Mbit med PoE + (PSE)
    1 x SFP slits för 1000Mbit Single Mode eller Multi Mode
    802,3, 802.3u, 802.3ab, 802.3z, 802.3at, 802.3af
    IEEE 802.3x full duplex Flow Control
    Auto MDI / MDI-X FUNKTIONS
    Mått: 94 x 70 x 26 mm
    Arbetstemperatur: 0°C till 50°C
    Strömförsörjning: 52VDC / 0.6A

    Pris 1 776  SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-2805P-SFP
    Fysiskt i lager  
  • Media omvandlare RJ45 till...

    Media omvandlare RJ45 till fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP slot, Single Mode eller Multi Mode PoE+ PSE

    Media omvandlare för 100/1000Base-X SFP transceiver
    SFP-modul, Single Mode eller Multi Mode 
    1 x RJ45 10/100/1000Base-TX PoE +
    1 x SFP 100/1000Mbit
    strömförsörjning: 48-56VDC
    PSU medföljer ej
    End-span PoE (1/2 (+), 3,6 (-))
    PoE makt är max 36 Watt
    DIN-skena eller. väggmontering
    Temperatur: -40 till +75°C
    Mått: 30 x 70 x 104 mm

    Pris 2 147  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45-SFP-P+T
    På vägen in  
  • Media omvandlare RJ45 till...

    Media omvandlare RJ45 till 2 x fiber. RJ45 10/100/1000Mbit: Fiber 2 x SFP slot 100/1000Mbit, single mode eller Multi Mode PoE ++

    1 x 10/100 / 1000BASE-T RJ45 IEEE 802.3bt PoE ++ utgång
    2 x SFPport 1000BASE-X och 100BASE-FX TC-dual mode
    PoE Effekt upp till 95 watt till PoE-port
    Ger 54VDC av RJ45 Ethernet-kabel för enheter med Ethernet PoE port
    Automatisk detektering av IEEE 802.3bt-utrustning
    Skyddar enheter från att skadas av felaktig installation
    Ström leverera upp till 100 meter
    IEEE 802.3af / at / bt delningsanordningar kompatibel
    Layer 2 funktioner
    DIP-omkopplare: Val av standard / läget Äldre
    IP30 metallhölje och vägg
    DIN-skena
    12 - 56V DC redundant strömförsörjning med polvändningsskyddet
    strömförsörjning är inte inkluderad
    drifttemperatur -40 till 75 ° C,

    Pris 3 126  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-SFP2P+
    Fysiskt i lager  
  • 2 + 2-port Media Converter...

    2 + 2-port Media Converter med 2 x SFP 100/1000Mbit, 2 x 10/100/1000Mbit RJ45, Multi- eller Single Mode PoE++, 12 -56VDC

    2 x 10/100/1000BASE-T RJ45 IEEE 802.3bt PoE++ utgång
    2 x SFPport 1000BASE-X och 100BASE-FX TC-dual mode
    Stöder SFP moduler för enkelmoden och Multimode 100Mbit och 1000Mbit
    PoE++ effekt upp till 95 watt PoE port
    ger 54VDC av RJ45 Ethernet-kabel för enheter med Ethernet PoE-port
    Automatisk identifiering av IEEE 802.3bt utrustning - skyddar inte PoE utrustning skador
    IEEE 802.3af / at / bt delningsanordningar kompatibel
    DIP-omkopplare: Val av standard / läget Äldre
    DIN-skena och väggmontering
    12 - 56V DC redundant strömförsörjning med polvändningsskyddet strömförsörjning
    PSU medföljer ej 
    Dimensioner: 153 x 85 x 55 mm
    Drifttemperatur -40 till +75°C

    Pris 3 306  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-2S2LP
    • Ny
    På vägen in