Industriell

Industriell

Det finns 44 produkter.

Visar 1-20 av 44 objekt

Aktiva filter

  • RJ45 till 10Base-5-nätverk,...

    RJ45 till 10Base-5-nätverk, RJ45 / AUI, DB15 haneee, 100m UTP

    AUI-omvandlare för UTP-kabel, extern matning
    1 x DB15 haneee & 10b Base-5 (AUI)
    1 x RJ45-uttag för 10 Base-T
    Max kabellängd: 100m max per UTP-kablar
    LED: POWER, COL, LINK, TP / RCV
    IEEE 802.3 10Base-T / AUI Ethernet
    FCC-klass A Del B i del15 krav

    Pris 2 053  SEK
    Artikelnummer ETH-AUI-RJ45
    På vägen in  
  • RJ45 till 10Base-5 nätverk,...

    RJ45 till 10Base-5 nätverk, RJ45 / AUI, 500m per tjock Ethernet

    AUI-omvandlare för UTP-kabel, extern matning
    1 x DB15 till 10 Base-5 (AUI)
    1 x RJ45-uttag till 10 Base-T
    Max kabellängd: 500m max per (Tjock Ethernet), 100m max per UTP-kabel
    LED: POWER, COL, LINK, TP / RCV
    IEEE 802.3 10Base-T / AUI Ethernet
    FCC Klass A Del B eller Del15 krav

    Pris 1 840  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45-AUI
    På vägen in  
  • Medie omvandlare RJ45 för...

    Medie omvandlare RJ45 för fiber, managed RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP, Single Mode och Multi Mode, -30 - +75

    haneaged Mediekonverter 100/1000MBIT SFP-modul för RJ45
    1 x RJ45 10/100/1000Mbit
    1 x SFP 100/1000Mbit Singelläge eller multi-läge
    SFP-modulen är som standard till LC-kontakten, Duplex
    Med QoS och kan haneeeteras från Web / SNMP
    Alarm på Port Error
    12 - 48VDC, 8Watt, Redundant Input
    PSU ingår inte
    Mått: 135 x 85 x 32mm (l x d x b)
    DIN fäste

    Pris 1 679  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45-SFP-G-M
    På vägen in  
  • Media omvandlare RJ45 till...

    Media omvandlare RJ45 till 2 x fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 2 x 1000Mbit SFP slot. Single Mode och/eller Multi Mode

    1000Mbit Media omvandlare för att ansluta två olika fibernätverk och RJ45
    Är lämplig som en nod i Gigabit fibernät med 1 x RJ45 till ex. kamera 
    1 x RJ45 10/100/1000Mbit
    2 x 1000Mbit SFP slot till SFP moduler Single Mode och/eller Multi Mode 
    Kan också ansluta Single Mode nätverk med Multi Mode nätverk

    Pris 1 515  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-SFP2P
    På vägen in  
  • Media omvandlare RJ45 till...

    Media omvandlare RJ45 till fibern. RJ45 10/100 / 1000Mbit. Fiber 100 / 1000Mbit SFPport Single Mode eller Multi Mode PoE+

    Media omvandlare för 100/1000Base-X SFP transceiver
    SFP-modul, Single Mode eller Multi Mode 
    10/100/1000Base-TX
    56VDC Medföljande nätaggregat.
    24V / 48V likströmsingång för PoE
    Mid-span PoE (PSE) (4,5 / 7,8)
    PoE strömmen är max. 30 Watt
    Larm vid länkfel
    DIN-skena

    Pris 2 200  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-SFP-D
    På vägen in  
  • Gigabit mediaomvandlare för...

    Gigabit mediaomvandlare för enkelfiber- och WDM-läge, Multi Mode upp till 550m, WDM-A, TX1310nm / RX1550nm, 5VDC

    Gigabit WDM Single Core Fiber Media Converter
    WDM-A - TX 1310nm / RX 1550nm
    IEEE 802.3 / h / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechaneism
    Auto-crossover för MDI / MDIX i TP-port
    Auto-förhanedling i TP-port
    Flödeskontroll
    Länkalarm
    Auto & Force Mode-konfiguration
    Mått: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC / 1.5A strömförsörjning inkluderad

    Pris 4 050  SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-3002A-WA-AM
    På vägen in