Industriell

Industriell

Det finns 20 produkter.

Visar 1-20 av 20 objekt

Aktiva filter

RJ45 till 10Base-5-nätverk,...

RJ45 till 10Base-5-nätverk, RJ45 / AUI, DB15 haneee, 100m UTP

AUI-omvandlare för UTP-kabel, extern matning
1 x DB15 haneee & 10b Base-5 (AUI)
1 x RJ45-uttag för 10 Base-T
Max kabellängd: 100m max per UTP-kablar
LED: POWER, COL, LINK, TP / RCV
IEEE 802.3 10Base-T / AUI Ethernet
FCC-klass A Del B i del15 krav

Pris 2 838  SEK
Artikelnummer ETH-AUI-RJ45
På vägen in  
  • RJ45 till AUI...

    RJ45 till AUI 10Base-T-nätverk, RJ45 / AUI, max. 500m

    AUI-omvandlare för UTP-kabel, extern matning
    1 x DB15 AUI hona 10 Base-5 (AUI)
    1 x RJ45 hona 10 Base-T
    Max kabellängd: max 500 m per (tjockt Ethernet), max 100 m per UTP-kabel
    LED: POWER, COL, LINK, TP / RCV
    IEEE 802.3 10Base-T / AUI Ethernet
    IEEE 802.2 10Base-T/10Base-2
    FCC Klass A, Subpart B eller Part15 Krav

    Pris 2 544  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45-AUI
    På vägen in  
  • Mediakonverterare...

    Mediakonverterare 100/1000Mbit fiber SFP till RJ45 10/100/1000Mbit. För 100/1000 Mbit SFP-modul SM eller MM. PoE+

    Mediaomvandlare för 100/1000Base-X SFP-modul
    Kan driva utrustning med PoE+
    SFP-modulen är standard för LC-kontakter, duplex, Single Mode / Multi Mode.
    Köp 100Mbit / Gigabit SFP-moduler.
    10/100/1000Base-TX
    56VDC PSU ingår.
    Midspan PoE (PSE) (4,5/7,8)
    PoE-effekten är max 30 Watt
    Larm vid länkfel

    Pris 1 411  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-SFP-P
    Fysiskt i lager  
  • Mediaomvandlare RJ45 till 2...

    Mediaomvandlare RJ45 till 2 x fiber. RJ45 10/100/1000 Mbit. Fiber 2 x 1000Mbit SFP-kortplats. Single Mode och Multi Mode

    Ersatt av ETH-RJ45G-SFP2

    1000Mbit Mediaomvandlare kan ansluta 2 olika fibernät och RJ45
    Lämpar sig som nod i Gigabit fibernät med 1 x RJ45
    1 x RJ45 10/100/1000 Mbit
    2 x 1000Mbit SFP-plats för SFP-moduler Single Mode och/eller Multi Mode
    Kan även ansluta Single Mode-nätverk med Multi Mode-nätverk
    SFP-modulen är standard för LC-kontakter, duplex, Single Mode / Multi Mode.
    Köp ytterligare Gigabit SFP-moduler.
    5VDC strömförsörjning ingår

    Pris 2 094  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-SFP2P
    På vägen in  
  • Media omvandlare RJ45...

    Media omvandlare RJ45 single core fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 1000Mbit SC Single Mode - Simplex fiber

    WDN media omvandlare för 1-core fiber, Single Mode med SC
    1 x RJ45 10/100/1000Base-TX
    1 x 1-core (simplex) Single Mode fiber med SC
    måste användas med ETH-RJ45G-WDM SA
    Upp till 15 km
    WDM våglängd-division-multiplexering - endast för simplex fiberkabel
    måste vara WDM-omvandlare vid båda ändarna av fibern

    Pris 1 496  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-WDM-SB
    På vägen in  
  • Aui till fiber db15 haneee...

    Aui till fiber db15 haneee till ST fiberplugg. Single mode.

    Konverterar AUI-porten till fiberkabelanslutningen.
    Endast avsedd för montering direkt på nätverkskortet eller HUB
    -delen för att isolera datorn från nätverket eller mot rampotentialen; skillnader mellan olika försörjningsnät
    Max. kabellängder: AUI 50 meter, fiberoptisk 2000 meter
    Strömförsörjning från AUI-porten som levererar 10-15 VDC / 200 mA
    Pluggar: DB15 hane kontakt för AUI-port och ST-kontakt för fiberoptisk kabel

    Pris 6 080  SEK
    Artikelnummer ETH-AUI-FIBER-S
    Fysiskt i lager  
  • Mediakonverterare 100Mbit...

    Mediakonverterare 100Mbit Fiber SFP till RJ45 10/100Mbit. DIN fäste. Superkompakt, -40 - +75°C. 12 - 60VDC, 24VAC

    DIN-monterad superkompakt mediaomvandlare
    100 Mbit fiber (extra köp SFP-modul)
    RJ45 10/100 Mbit
    Idealisk för installation i kamerahus eller där det är trångt
    SFP-modulen är standard för LC-kontakter, duplex, Single Mode / Multi Mode
    SFP-moduler - se under Tillbehör
    Matningsspänning: 12 - 60VDC eller 18 - 36 VAC
    Temperaturområde: -40° - +75° C
    5 % till 95 % luftfuktighet
    36 x 59 x 49 mm (H x B x D)
    DIN-fäste ingår

    Pris 944  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45-P
    Fysiskt i lager  
  • Media omvandlare RJ45 till...

    Media omvandlare RJ45 till fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 1000Mbit SFP slot Single Mode eller Multi Mode. 5VDC

    1 x 10/100/1000 Mbit RJ45
    1 x 1000Mbit SFP (endast för Gigabit SFP-moduler)
    upp till 80 km med Single Mode fiber
    upp till 550m med Multi Mode fiber
    SFP-modulen är standard för LC-kontakter, duplex, Single Mode / Multi Mode.
    BIDI med LC eller med SC (Simplex fiber)
    Köp ytterligare Gigabit SFP-moduler.
    upp till 100m med Cat.5e eller Cat.6
    5% till 95% luftfuktighet
    5VDC strömförsörjning ingår
    -0°C till +70°C

    Pris 915  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-SFP
    På vägen in  
  • Mediaomvandlare IP67/IK10....

    Mediaomvandlare IP67/IK10. 1000Mbit Fiber till SFP, 10/100/1000Mbit RJ45, PoE+ PSE. Ingång 24 - 56VDC

    IP67 förseglad mediaomvandlare, idealisk för videokamera, AP etc.
    1 port 1000Mbit fiber SFP kortplats
    SFP-kortplats för Single Mode eller Multi Mode optisk transceiver
    1 port 100/100/1000Mbit RJ45
    Autodetektering av PD-utrustning (enheter som måste drivas av PoE)
    PoE+ ut: 30Watt
    Slutspann: + den 1/2, - den 3/6
    IK10 klassad för vandalskydd
    6kV ESD-skydd
    Matningsspänning: 24 - 56VDC (plint)
    Temperaturområde: -40 - +75°C
    Plug and Play
    Mått: 170 x 44 x 73 mm
    väggmontering

    Pris 2 530  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45G-P-IP67
    På vägen in  
  • Mediekonverterare RJ45 till...

    Mediekonverterare RJ45 till fiber. RJ45 10Gbit/5Gbit/2,5Gbit/1Gbit/100Mbit. Fiber 10Gbit SFP+ -slot. 5VDC

    Mediekonverter för 10Gbit Fiber
    1 x RJ45 10Gbit/5Gbit/2,5Gbit/1Gbit/100mbit Base-T
    1 x 10GBase-x SFP+ slot
    För 50/125my och 62,5/125my, Singel Mode eller Multi Mode
    SFP -modul är som standard för LC -kontakter, duplex
    Köp SFP -modul
    Tillförselspänning: 5VDC
    Strömförsörjning inkluderad
    Driftstemperatur 0 till +50°C
    Dimensioner: 94 x 70 x 26 mm

    Pris 5 027  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45-10GSFP+
    Fysiskt i lager