Multi Mode til Single Mode 1000Mbit Fiber konverter og visa versa

Til sammenkobling af Single Mode og Multi Mode fibernet
1000Base-SX til 1000Base-LX, SM, 850/1310 nm
Kun til Gigabit fibernet.

  • Download PDF
  • email Send to a friend
  • Send to a friend

    SATA-kabel med låsmekanism, längd om 27 cm

    SATA-kabel med låsmekanism, längd om 27 cm

    SATA-kabel lås som garanterar kabeln från mekaniska fel orsakade av vibrationer och stötar.

    Recipient :

    * Required fields

    Avbryt eller 

  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question
ETH-RJ45-LX-LX+20
2 663 SEK
Exkl. moms
Kvantitet
Fysiskt i lager  

Multimode till Single modomvandlare.

För 100 Gigabit.

Dimensioner
26 x 70 x 106mm (H x B x D)
Stik
SC fiberstik
Strømforsyning
Strømforsynes af medfølgende netadapter 5 volt 2A
Afstand
SC multimode 0,5 km og 20 km SC singlemode
Omformer
Omformer Gigabit (SC multimode 850 nm) til Gigabit (SC singlemode 1310 nm)
Kabler
Anvender multimode fiberkabel (50/125 µm eller 62,5/125 µm). Anvender singlemode fiberkabel (9/125 µm)