Serieport till.100Base-FX,singlem

Device server med singelmodfiber och RS232 / 422/485 -port

  • Download PDF
  • email Send to a friend
  • Send to a friend

    2-ports manuel omskifter til PS2

    2-ports manuel omskifter til PS2

    Mekanisk omskifter til skærm, PS/2-tastatur og PS/2-mus 
    Indbygget mus og tastaturemulering sikrer, at pc’en booter korrekt
    Kræver ingen spændingsforsyning, da den bliver forsynet af pc’erne
    Bemærk, at alle mus er ikke lige kompatible med boksen, benyt defor evt. vores MUS-I-PS/2

    Recipient :

    * Required fields

    Avbryt eller 

  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question
ETH1SER-UNI30F
1 354 SEK
Exkl. moms
Kvantitet
Fysiskt i lager  

ETH1SER - UNI30F för nätverksanslutningar via upptisk fiber upp till 30 km . För LAN och / eller Internet . Kan konfigureras med en inbyggd webbserver , telnet , och installationsprochrammet för Windows . Idealisk för installationer i vilka delar av nätet använder fiberkabeln . Se vår utrustning via fiber interface ( NIC , switchar, mediakonverterare , etc. ) i kapitlet nätverket ( kapitel 20 ) . Typiska tillämpningar är i industriell miljö där elektriska störningar är kritisk. med brett temperaturområde. Kommer i en metallkapsling med fästen . Fästen för DIN-skena medfølgermed brett temperaturområde

Netværk
100Base-FX via duplex SC lyslederkabel. Til singlemode fiber – maks. 30 km
Driftstemperatur
-10 til 70° C
Kabinet
Metalkabinet. 30 x 96 x 99 mm. (H x B x D) – m/holder til DIN skinne
Display
Lysdioder viser Tx/Rx, netværks- og Power-tilstande
Software
Windows 2000,XP, 2003 ,Vista, Windows 7 32 bit
Strømforsyning
12 - 48 VDC på skrueterminaler eller 9 - 30 VDC på DC jack (230 V adapter medfølger)
Serielle porte
1 x RS232/422/485 port med hastigheder fra 110 bps til 460 Kbps på DB9-stik. Databit: 5/6/7/8, Stopbit: 1/2 Paritet: Lige/Ulige/Ingen. Flowkontrol: RTS/CTS, DTR/DSR, Xon/Xoff
Signaler
RS232: TxD, RxD, RTS, CTS, DTR, DSR, RI, GND. RS422 og 4-tråds RX485: Rx+, Rx-, Tx+, Tx-, GND. RS485: Data+, Data-, Rx+, GND
Protokoller
TCP, UDP, HTTP, HTTPS, Telnet, DHCP, ICMP