Gigabitill Ethernet till fiber WDM konvertiller

10/100 / 1000Base - TX till 1000Base - LX single , 15 km

  • Download PDF
  • email Send to a friend
  • Send to a friend

    Trådlös stillreckkodsläsare med minne

    Trådlös stillreckkodsläsare med minne

    Set med CCD- scanner och få upp till 100 m räckvidd mellan sändare och mottagare

    Recipient :

    * Required fields

    Avbryt eller 

  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question
ETH-RJ45G-WDM-SA
1 098 SEK
Exkl. moms
Kvantitet
Fysiskt i lager  

Gigabit Ethernet till fiber WDM -omvandlare . med WDM används endast en fiber leder till full duplex Gigabit . med WDM , Wavelength Division Multiplexing , bara en fiberledare skicka data åt båda hållen samtidigt . Måste användas tillsammans med ETH - RJ45G - WDM - SB

Dimensioner
97 x 70 26mm (H x B x D)
Stik
SC simplex fiberstik (WDM) og RJ45 hun
Strømforsyning
Strømforsynes af medfølgende 5VDC 2A netadapter, maks. 4,6W forbrug
Omformer
Omformer kobber Ethernet (RJ45 stik) til lysleder (WDM singlemode)
Bølgelængder
Tx 1310nm, Rx 1550nm