Mediekonverter RJ45 til Fiber SFP Gigabit modul

Managed medie-konverter Gigabit til SFP modul til RJ45
1 x 10/100/1000Mbit RJ45
Med QoS og kan administreres fra Web/SNMP

  • Download PDF
  • email Send to a friend
  • Send to a friend

    Stålarmeret cat. 6a netværkskabel, slim, STP, LSZH, grå, 1,0m

    Stålarmeret cat. 6a netværkskabel, slim, STP, LSZH, grå, 1,0m

    Slim STP cat. 6 netværkskabel, patch kabel med RJ45 kontakt
    Kablet er ø3,8mm - Low Smoke Zero Halogen
    Stålarmeret
    Fluke testet
    AWG32
    Grå
    1,0 m
    Forhandles i andre længder

    Recipient :

    * Required fields

    Avbryt eller 

  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question
ETH-FIBER-SFP-G-M
1 297 SEK
Exkl. moms
Kvantitet
Fysiskt i lager  

ETH - FIBER - SFP -GM er en lyckades mediekonverter , der administreres via webb Eller SNMP . ETH - FIBER - SFP -GM konverterer 10/100/1000 Mbps kobbernetværk till Gigabit fiber . VHA . webserveren Eller SNMP kost in- Eller udgående trafik tagges med VLAN - informationer och styres med Quality of Service ( QoS ) . Ind- och udgående trafik kan- ochså konfigureres till vid fa begrænset båndbredde baseret på porten .

Driftstemperatur
-30° ~ +75° C
Stik
1 x 10/100/1000 TX med RJ45-hunstik og automatisk detektering af lige/krydset kabel
Andet
Virker både med single- og multimode fiber
Strømforsyning
Redundant 4-pin terminalblok til strømforsyning (12 ~ 48 VDC, 8 W)
Medfølger
Leveres med quick guide og aftageligt DIN skinnebeslag
Indgang
1 x SFP indgang til 1000 Mbit transceiver (SFP modul medfølger ikke)
Omformer
10/100/1000 Mbps kobber til 1000 Mbit SFP modul