1000 Mbit

Få GBIC / SFP-modulen med en överföringshastighet på 1000 Mbit med både multimod och singelläge. Med singlemode kan vi erbjuda avståndet upp till 50 km och multimode med ett avstånd på upp till 2 km.

1000 Mbit

Det finns 12 produkter.

Visar 1-12 av 12 objekt
PCI Express dubbla 10...

PCI Express dubbla 10 gigabit SFP + med Intel X520

2 Portar SFP PCI Express
10 Gigabit Ethernet
Gränssnitt: SFP fiberoptik
Chipset: Intel 82599ES
OS Support: Win 7/8 / 8,1 / 10 / DOS / Linux
strömförbrukning: 5,5 W
Certifikat: FCC, CE, RoHS
Arbetstemperatur temperatur~~POS=HEADCOMP: 0-55 grader

Pris 1 477 SEK
Artikelnummer ETH-PCIE-FIBER
På vägen in  
  • USB 3,0 adapter för fiber...

    USB 3,0 adapter för fiber Ethernet SFP gigabit

    USB 3,0 fiber SFP adapter
    Chipset: Realtek RTL8153
    USB 3,0
    1000 Mbit
    SFP - LC
    Integrerad 10/100 / 1000M transceivern
    stödja CDC EDC
    OS-stöd: Win7 / 8/10 / vista / server09 (12 / Linux / dos

    Pris 633 SEK
    Artikelnummer CNV-FIBER-USB
    På vägen in  
  • SFP-modul MFA 1,25 g upp...

    SFP-modul MFA 1,25 g upp till 10 km single-mode LC

    Dual datahastighet på 1.25Gbps / 1.063Gbps
    1310nm FP laser och PIN-fotodetektor för 10km transmission
    Kompatibel med SFP MSA och SFF-8472 med duplex LC behållare
    Kompatibel med SONET OC-24 LR-1
    Kompatibel med RoHS
    Växla till kopplingsgränssnittet
    Router / servergränssnitt
    + 3,3 V enkel strömförsörjning
    Arbetstemperatur temperatur~~POS=HEADCOMP: 0 till + 70 ° C
    produkten består av två SFP moduller

    Pris 101 SEK
    Artikelnummer CNV-SFP1G-S10+
    Fysiskt i lager  
  • SFP-modul MFA 1,25 g 40 KM...

    SFP-modul MFA 1,25 g 40 KM singelmod LC

    Datahastigheten för 1.25Gbps till fiberkablar
    1310nm DFB-laser och PIN fotodetektor för 40km transmission
    kompatibel med SFP MSA och SFF-8472 med duplex LC behållaren
    Kompatibel med SONET OC-24 LR 1 och RoHS
    Växla till omkopplaren integre ras
    Router / servergränssnitt
    + 3,3 V enkel strömförsörjning
    Arbetstemperatur temperatur~~POS=HEADCOMP: 0 till + 70 ° C
    produkt består av två SFP moduler

    Pris 153 SEK
    Artikelnummer CNV-SFP1G-S40
    Fysiskt i lager  
  • SFP modul 1000Base-LX, SM,...

    SFP modul 1000Base-LX, SM, LC, 10km

    SFP - Optisk sändare/mottagere.
    Mini GBIC Media Converter
    För LC, Single Mode, Duplex fiberkabel
    1310nm
    Max. 10km

    Pris 299 SEK
    Artikelnummer CNV-SFP1G-LXP
    Fysiskt i lager