Med fiber

Fiberomkopplare ⇒ Stort urval av fiberomkopplare från Binär Teknik

Med fiber

Det finns 40 produkter.

Visar 1-20 av 40 objekt
2 Kanal Fiberoptisk...

2 Kanal Fiberoptisk förbikopplare, upp till 100Gbps, LC Single Mode, omkopplingstids 8ms, 9 - 48VDC, 24 VAC, -40 - +75°C

2-kanals duplex eller 4-kanals simplex fiber optisk bypass omskifter
Fiberhastigheder 100 Gbps/40 Gbps/10 Gbps/1 Gbps/100 Mbps
Single Mode med LC-stik
Optisk Bypass fall back omskifter
Swiche-tid <8ms
1dB Insertion loss (gennemgangstab)
Meget stor pålidelighed på kritiske netværkslink
IP30 tæt metalhus
Forsyningsspænding 9 ~ 48VDC eller 24VAC, 0,6Watt
DIN-skinne og vægmontering
Relæudgang for advarsel om strømafbrydelse
Driftstemperatur: -40 til +75°C
Industri-grade design
Mål: 135 x 87 x 32 mm

Pris 4 484  SEK
Artikelnummer FIBER-BYPASS-LCS
  • Ny
På vägen in  
  • 2 Kanal Fiberoptisk...

    2 Kanal Fiberoptisk förbikopplare, upp till 100Gbps, LC Multi Mode, omkopplingstids 8ms, 9 - 48VDC, 24VAC, -40 - +75°C

    2-kanals duplex eller 4-kanals simplex fiber optisk bypass omskifter
    Fiberhastigheder 100 Gbps/40 Gbps/10 Gbps/1 Gbps/100 Mbps
    Multi Mode med LC-stik
    Optisk Bypass fall back omskifter
    Swiche-tid <8ms
    1dB Insertion loss (gennemgangstab)
    Meget stor pålidelighed på kritiske netværkslink
    IP30 tæt metalhus
    Forsyningsspænding 9 ~ 48VDC eller 24VAC, 0,6Watt
    DIN-skinne og vægmontering
    Relæudgang for advarsel om strømafbrydelse
    Driftstemperatur: -40 til +75°C
    Industri-grade design
    Mål: 135 x 87 x 32 mm

    Pris 4 484  SEK
    Artikelnummer FIBER-BYPASS-LCM
    • Ny
    På vägen in  
  • Product title

    Product title

    2-kanal eller fyra-kanals duplex/simplex fiber omkopplare
    Fiber Hastigheter 100 Gbps / 40 Gbps / 10 Gbps / 1 Gbps / 100Mbps
    Single med SC anslutningsdon
    Optisk Bypass fallback omkopplare
    Swiche-tiden under 8 ms
    1 dB inkopplingsförlust (genom förlust)
    Mycket hög tillförlitlighet av kritisk nätverkslänk
    IP30 metallhölje nära
    Matningsspänning 9 ~ 48VDC eller 24 VAC, 0,6Watt
    DIN -skinne och vägg
    Reläutgång för varning för strömavbrott
    Arbetstemperatur: -40 till + 75 ° C
    Industriell kvalitet utformning
    Dimensioner: 135 x 87 x 32 mm

    Pris 4 484  SEK
    Artikelnummer FIBER-BYPASS-SCS
    • Ny
    På vägen in  
  • 2 kanal fiber omkopplare,...

    2 kanal fiber omkopplare, upp till 100Gbps, SC Multi Mode, under 8 ms-växling, 9 - 48VDC, 24VAC, -40 - + 75°C

    2 kanal duplex eller fyrkanals simplex fiberoptikförbikopplare
    Fiber Hastigheter 100 Gbps / 40 Gbps / 10 Gbps / 1 Gbps / 100 Mbps
    Multimode med SC-kontakt
    Optisk Bypass fallback omkopplare
    Swiche-tiden under 8 ms
    1 dB inkopplingsförlust (genom förlust)
    Mycket hög tillförlitlighet av kritisk nätverkslänk
    IP30 metallhölje nära
    Matningsspänning 9 ~ 48VDC eller 24 VAC, 0,6Watt
    DIN -skinne och vägg
    Reläutgång för varning för strömavbrott
    Arbetstemperatur: -40 till + 75 ° C
    Industriell kvalitet utformning
    Dimensioner: 135 x 87 x 32 mm

    Pris 4 484  SEK
    Artikelnummer FIBER-BYPASS-SCM
    • Ny
    På vägen in  
  • 8 portar RJ45 10/100 Mbps +...

    8 portar RJ45 10/100 Mbps + 2 x 1 Gbit SFP-port, PoE, LAN, 52V DC

    1 x 1Gbit SFP-port, kombinationsruta med RJ45 1Gbit.
    1 x 1Gbit SFP-port, Uplink med RJ45 1Gbit.
    8 x RJ 45 PoE
    2 x SFP
    1 x Combo eller upplänk till RJ45
    & lt; 6W per PoE
    Ethernet-standard: IEEE802.2, IEEE 802.3u, IEEE802.3af, IEEE802.3at
    Strömförsörjning: DC48V - 52V

    Pris 1 118  SEK
    Artikelnummer ESW8-POE-COMBO
    Fysiskt i lager  
  • Managed Switch, 8 portar...

    Managed Switch, 8 portar 10/100 / 1000Mbit RJ45, PoE + 2 portar 100 / 1000Mbit SFP

    8 x 10/100 / 1000BASE-T RJ45 Auto-MDI / MDIX-portar
    2 x 1000BASE-SX / LX / BX SFP-gränssnitt
    8 POE-injektionsportar med 802.3ay /

    PoE Standard 802.3at
    60GB non-blocking
    32Mbits Data buffert
    IEEE 802.3X pausram för duplex
    IP30 aluminium
    Din järnvägssats och väggmontering
    Alarmrelä 1A, 24V DC
    2 x Digital utgång (DI)
    2 x Digital utgång (DO) 24v DC, 100mA max
    Mått: 72 x 107 x 152mm
    Vikt: 1684g & nbsp;
    Tillförsel: 48-56 V DC

    Pris 9 241  SEK
    Artikelnummer ESW8G-M-SFP4P
    Fysiskt i lager  
  • IGS-5225-4T2S, Industrial L2+ 4-Port 10/100/1000T + 2-Port 100/1000X SFP Managed Switch

    4-portars 10/100 / 1000Mbit RJ45 + 2-port 100 / 1000Mbit SFP slot, Managed switch, 12 - 48VDC och 24VAC

    Snabb Ring, Redundant Ring of kritisk nätverk
    IEEE 1588 Time Protocol, stöder MEF service och synkron Ethernet
    Stöder Modbus TCP-protokollet
    Stöder IGMP snooping till 4 x 10/100 / 1000Mbps RJ45-portar
    2 x 100 / 1000Mbit SFP-portar
    12 - 48VDC, är överflödig ingång
    24 VAC matningsspänning också möjligt
    IP30 metallkapsling med DIN fäste
    temperaturområde från -40 till + 75 ° C

    Pris 3 398  SEK
    Artikelnummer ESW4SFP2
    Fysiskt i lager  
  • 20 port fiber växel -...

    20 port fiber växel - Stackable. 20 x 100/1000Mbit SFP slot. 4 x Combo SFP 10 Gbit / 1 Gbit / RJ45. Managed. 230VAC / 48VDC

    24 x 100/1000Mbit BASE-X SFP-slot
    4 x 10/100/1000Mbit RJ45 delas med Port-1 till Port 4
    4 x 10 Gbit BASE-SR / LR SFP+ slot SFP
    IP stapling upp till 6 enheter
    Gigabit TP SFP och 10G SFP + gränssnitt
    Hårdvara stapling upp till 6 enheter
    Switch serie staplade i en logisk enhet
    stapling arkitektur bärare redundant ring mode
    IPv4 IGMP / IPv6 MLD snooping v1, v2 och v3
    MVR (Multicast VLAN registrering) katalog Ethernet ring Protection Switching
    Matningsspänning: 100 - 240 V AC och 36 - 72VDC 2.5A
    Mått: 440 x 280 x 44 mm (1U) Review Arbetstemperatur: 0 - + 50 ° C
    DIN fäste

    Pris 7 850  SEK
    Artikelnummer ESW20SFP4SFP+
    • Ny
    På vägen in  
  • 16 port 10 / 100Mbit RJ45...

    16 port 10 / 100Mbit RJ45 PoE + 2Gbit fiberport SFP, LCD-skärm, UTP upp till 250 meter, 230VAC

    16 portar 10 / 100Mbit + 2 portar Gigabit RJ45.
    2 x 1000BASE-X mini-GBIC SFP combo-gränssnitt.
    PoE + är 32 watt (budgeten är 300 watt).
    IEEE 802.3af / vid slutet.
    Varje port har 54VDC för PoE-utrustning.
    Auto Detect PoE-utrustning. - Ger ström upp till 100 meter.
    Utökat läge utan PoE är avståndet upp till 250 meter.
    Utrustad med smart LCD.
    Standard, VLAN, Extend.

    Pris 3 460  SEK
    Artikelnummer ESW16SFP2-POE+
    På vägen in