Korenix

Korenix

Det finns 30 produkter.

Visar 1-20 av 30 objekt
  • 6 portar byter 4 x 10 /...

    6 portar byter 4 x 10 / 100Mbit + 2 x 10 / 100Mbit Rj45 upplänk, POE +, managed 48VDC

    MANAGED SWITCH

    4 x 10/100Mbit RJ45 PoE+ ports
    2 x 10/100Mbit RJ45 redundant uplink ports
    DC 48V Power Input
    Up to 25 Watt per port
    Up to 80 Watt total power
    Multiple Super Ring technology (MSRTM), up to 5ms recovery time
    Patented Rapid Dual Homing (RDHTM) technology
    SNMP v1/v2c/v3, IGMP snooping v1/v2/v3, RMON, VLAN, QoS
    Network security by IP/MAC address, SSL and SSH
    Built-in hardware watchdog timer for system auto-reset
    -40~60°C wide operating temperature

    Pris 3 255 SEK
    Artikelnummer ESW6POE+
    Fysiskt i lager  
  • 4 x Isolerade RS422 / 485...

    4 x Isolerade RS422 / 485 seriella portar, PCI DOS, WIN7 (32BIT) Linux support Korenix JETCARD 1404I

    JetCard 1404i 4x isolerad RS422-485
    Med 2 KV optisk isolering
    OS SUPPORT
    Windows 98 / Me / NT / 2000 / XP / 2003,
    RedHat Enterprise 4.0 (2.6.9) / RedHat Enterprise 3.0 (2.4.21) / RedHat 9.0 (2.4.20) / RedHat 8.0 (2.4.18) / RedHat 7.3 (2.4.18) / RedHat 7.2 (2.4 .7) / FC5 (2.6.16) / FC3 (2.6.9) / FC2 (2.6.5) / FC1 (2.4.22) / haneedrake 10.1 (2.6.8) / haneedrake 9.2 (2.4.22) Regulerad
    > WIN 7

    Pris 685 SEK
    Artikelnummer RS485ISO4K
    Fysiskt i lager  
  • 10/100 bas för multimod ST....

    10/100 bas för multimod ST. Korenix JETCON 1501T

    En portkompakt 10/100 TX till 100FX-mediekonverterare
    LLF-teknik för avancerad feldetektering
    Överensstämmelse med IEEE 802.3 / IEEE 802.3u-standarder /
    IEEE 802.3x standarder
    Stödjer 19 "3U 16 slits chassis montering, Rack-1001/1002
    JetCon 1501T 10 / 100Base-TX till 100Base-FX, ST-kontakt,
    Multi-mode 2KM

    Pris 479 SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45-ST+
    Fysiskt i lager  
  • Media Converter RJ45 till...

    Media Converter RJ45 till 100Mbit Multi Mode Fiber, SC, 2 km

    10/100 Mbit koppar Ethernet SC MM fiber Ethernet-omvandlare 
    1 x 10 / 100Base - TX RJ45 kvinnlig kontakt

    1 x 100 FX w. SC Multi Mode F kontakt
    Upp till 2km (50 ~ 62,5 / 125um fiber)  
    -10 ° ~ + 70 ° C driftstemperatur

    Pris 1 247 SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45-SC-I
    Fysiskt i lager  
  • Media Converter RJ45 till...

    Media Converter RJ45 till 100Mbit Fiber SC SM, 30 km

    10/100 Mbit koppar Ethernet-SC SM fiber Ethernet-omvandlare

    1 x 10 / 100Base - TX RJ45 F kontakt

    1 x 100 FX m. SC-enkeltläge

    1310 nm Upp till 30 km ( 8 / 125um, 9 / 125um, 10 / 125um fiber)  
    -10 ° ~ + 70 ° C

    Pris 1 503 SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45-SC+I
    Fysiskt i lager  
  • 12-Ch DI + 4-CH DO Smart...

    12-Ch DI + 4-CH DO Smart Ethernet I / O-omvandlare. Korenix, Jetcon 6350

    Korenix, Jetcon 6350 Industriell Smart Ethernet I / O-omvandlare

    12-kanal DI + 4-kanal DO & nbsp;
    CPU: 100MHz, RISC-baserad SDRAM: 32K bytes
    Ethernet: IEEE 802.3 10Base-T, IEEE 802.3u 100Base-TX
    1 x RJ-45, Auto MDI / MDI-X-kontakt
    1.5 KV magnetiskt isoleringsskydd
    Inmatningskanaler: 12 kanaler
    Digital Output Chanenels : 4 kanaler
    Utmatningstyp: FET-utgång, sink-typ
    Utgångsläge: Nivå- eller pulsutgång med programmerbar pulsbredd
    Arbetsområde: 5-30VDC
    Körkapacitet: 200mA @ 23 ° C
    Strömförsörjning: 5V / 200mA
    Nätverksprotokoll: IP, TCP, UDP, HTTP, BOOTP, DHCP, Modbus / TCP
    DIN skena montering
    Driftstemperatur: -25 ~ 70 ° C

    Pris 685 SEK
    Artikelnummer ETH-MOD4I12K
    Fysiskt i lager  
  • Nätverksmodul med digital I...

    Nätverksmodul med digital I / O Korenix JETI / O 6550

    Nätverksmodul med digital I / O Korenix JETI / O 6550
    Kanaler: 14/8
    Digitalingångar: 14 st, Logik 0: 0 - 4 V, Logik 1: 5 - 30V
    Digital utgångar: & nbsp; 8 st. Öppna kollektor, 5 - 40 V 250mA
    Isolering: Optisk 2500 VRMS för analoga och digitala ingångar och utgångar för strömförsörjning
    Magnetisk 1500 V från nätverksgränssnittet för strömförsörjning
    10/100 Mbit m / RJ45 deras kontakt
    Driftstemperatur: - 25 ° C - 70 ° C
    Stödjer Modbus / TCP, OPC-server, SNMP. Programvara ingår för konfiguration
    För montering av DIN-skena
    Tillförsel: 10 - 30 VDC via terminal, Max 1,92 W

    Pris 685 SEK
    Artikelnummer ETHIO14D8D-K
    Fysiskt i lager