Medie omvandlare BNC / AUI

Medie omvandlare BNC / AUI

Underkategorier

Det finns 6 produkter.

Visar 1-6 av 6 objekt

Aktiva filter

RJ45 till 10Base-5 nätverk,...

RJ45 till 10Base-5 nätverk, RJ45 / AUI, 500m per tjock Ethernet

AUI-omvandlare för UTP-kabel, extern matning
1 x DB15 till 10 Base-5 (AUI)
1 x RJ45-uttag till 10 Base-T
Max kabellängd: 500m max per (Tjock Ethernet), 100m max per UTP-kabel
LED: POWER, COL, LINK, TP / RCV
IEEE 802.3 10Base-T / AUI Ethernet
FCC Klass A Del B eller Del15 krav

Pris 1 840  SEK
Artikelnummer ETH-RJ45-AUI
På vägen in  
  • RJ45 till 10Base-5-nätverk,...

    RJ45 till 10Base-5-nätverk, RJ45 / AUI, DB15 haneee, 100m UTP

    AUI-omvandlare för UTP-kabel, extern matning
    1 x DB15 haneee & 10b Base-5 (AUI)
    1 x RJ45-uttag för 10 Base-T
    Max kabellängd: 100m max per UTP-kablar
    LED: POWER, COL, LINK, TP / RCV
    IEEE 802.3 10Base-T / AUI Ethernet
    FCC-klass A Del B i del15 krav

    Pris 2 053  SEK
    Artikelnummer ETH-AUI-RJ45
    På vägen in  
  • Ethernet (RJ45) till...

    Ethernet (RJ45) till BNC-omvandlare, 10Base

    Omvandlare 10Base-T till 10Base-2
    1 x RJ45 från Hub / Station välj swich
    1 x BNC till 10 Base-2
    100m max. per UTP-kabel
    185m max. Coax
    12V DC, 1 Amp
    0 till 55 ° C
    10 till 90% (Icke-kondens)
    IEEE 802.3 10Base-T / 10Base-2
    Nätverk: Star - CSMA / CD

    Pris 1 779  SEK
    Artikelnummer ETH-RJ45BNC
    Fysiskt i lager  
  • AUI för fiberomvandlare,...

    AUI för fiberomvandlare, Multi Mode

    Multimode Version, 850 Nm
    Connector: DB15 Han till Ethernet, ST Connector för 10Base-FL
    Option Köp: AUI-kabel för DB15
    Fiber: 62.5 / 125um Multi-läge Duplex till 10Base-FL
    max. Längd på DB15-kabeln på 50m
    2 km Max vid multi-läge Kabel
    0 till 55 grader (standardfunktion)
    10 till 90% (icke-kondenserande)
    IEEE 10BASE-5 / FL Ethernet
    sqe på / av

    Pris 2 647  SEK
    Artikelnummer ETH-AUI-FIBER-M+
    På vägen in  
  • BNC till 10Base-5-nätverk,...

    BNC till 10Base-5-nätverk, BNC / AUI, 500 m Thick Ethernet (10BASE5)

    AUI Converter för BNC-kabel, externt tillförsel
    1 x dB15 Han till 10 Base-5 (AUI)
    1 x BNC-uttag för 10 Base-2
    max. Kabellängd: 500m tjock koaxi, 182m tunn koaxial
    Led: Power, Col, Link, TP / RCV
    IEEE 802.3 10Base-5/2 Ethernet
    0 till 55 ° C
    10 till 90% (Icke-kondensering)

    Pris Ring för pris
    Artikelnummer ETH-AUI-BNC
    På vägen in  
  • Aui till fiber db15 haneee...

    Aui till fiber db15 haneee till ST fiberplugg. Single mode.

    Konverterar AUI-porten till fiberkabelanslutningen.
    Endast avsedd för montering direkt på nätverkskortet eller HUB
    -delen för att isolera datorn från nätverket eller mot rampotentialen; skillnader mellan olika försörjningsnät
    Max. kabellängder: AUI 50 meter, fiberoptisk 2000 meter
    Strömförsörjning från AUI-porten som levererar 10-15 VDC / 200 mA
    Pluggar: DB15 hane kontakt för AUI-port och ST-kontakt för fiberoptisk kabel

    Pris 4 720  SEK
    Artikelnummer ETH-AUI-FIBER-S
    Fysiskt i lager