Antaira nätverksenheter

Industri Switchar, Routare, Access Points

Robust konstruktion och  från -40 till +750C

Antaira nätverksenheter

Det finns 88 produkter.

Visar 1-20 av 88 objekt
8 ports Industriel...

8 ports Industriel 10/100/1000Mbit PoE + 4 x 100/1000Mbit SFP switch, DIN-beslag, -10 - +70°C, 48 - 55VDC

8x10 / 100 / 1000Mbps RJ45 med PoE + (30W)
4x100 / 1000Mbps SFP-kortplats: Nätverksredundans: STP / RSTP / MSTP och G.8032 ERPS (Recovery Time & 50ms)
IPv4 / IPv6 och DHCP-alternativ 66/67/82
Modbus / TCP-protokoll för Enhetshanetering och övervakning
Konfiguration: Webbkonsol, Telnet, CLI-komhanedo
PoE, pingalarmfunktion för PoE-portar
IGMP v1 / v2 för Multicast Traffic Filtering
Förbättrad nätverkssäkerhet med IEEE802.1X, SNMP v1 / v2c / v3, HTTPS och SSH / SSL
Portlåsfunktion för obehörig adressblockering
Automatisk varning via e-post och via reläutgång
Temperatur: -10 - + 70 ° C

Pris 11 106 SEK
Artikelnummer ANR-LMP-1204G-SFP
På vägen in  
  • 10-port industriell...

    10-port industriell omanstyrd strömbrytare med 2 SFP-portar och 8 RJ45-portar och utökad temperatur -40 ° till 75 ° C

    8 x 10/100 / 1000Tx RJ45
    PoE + (30W / port) IEEE 802.3at
    2 x 100/1000 SFP-portar
    Auto MDI / MDI-X-funktion
    Store-and- Framåt-växlande arkitektur
    20 Gbps bakplan (växlande tyg)
    8K MAC-adresstabell
    9,6Kbytes Jumbo-ram
    Överspänningsskydd: 2 000 VDC
    ESD-skydd: 6 000 VDC
    UL klass I , Division 2 Certifierad
    Matningsspänning: 48 ~ 55VDC
    Inbyggt reläutgång för strömavbrott
    IP30 robust metallkabinett
    DIN-skena och väggmontering
    Driftstemperatur: -40 ° till 75 ° C

    Pris 5 876 SEK
    Artikelnummer ANR-LNP-1002G-SFP-T
    • Ny
    På vägen in  
  • 5-port industriell 10 /...

    5-port industriell 10 / 100Mbit switch, IP67, M12 kontakt, 12-48VDC

    5 x 10 / 100Tx RJ45 Fast Ethernet
    M12 (D-kodad hona) Anslutning IP67 Skyddad
    IP67 Plasthölje
    RJ45 Port Support Auto MDI / MDI-X
    Auto Negotiation Speed, Halv / hel dubbelsidig
    Arkitektur för lagring och framåt-växling
    Matningsspänning: 12 ~ 48VDC
    Polaritet skydd
    Skydd för överbelastningsström
    DIN-skena eller väggmontering
    ått: 37.13 x 215,73 x 32,8 mm (B x H x D)
    Driftstemperatur: -10 ° C till 70 ° C

    Pris 2 651 SEK
    Artikelnummer ANR-LNX-0500-M12-67
    • Ny
    På vägen in  
  • 10-Port Gigabit-omkopplare...

    10-Port Gigabit-omkopplare med PoE + utan hantering, 8 x RJ45 och 3 x SFP, 12-36VDC, 48-55VDC

    8 x 10/100 / 1000Tx RJ45
    PoE + (30W / port) IEEE 802.3at
    2 x 100/1000 SFP-portar
    Auto MDI / MDI-X-funktion
    Store -och framåtriktat växlingsarkitektur
    20Gbps bakre plan (växlingstyg)
    8K MAC-adresstabell
    9.6Kbytes Jumbo-ram
    Överspänningsskydd: 2 000 VDC
    ESD-skydd: 6 000 VDC
    UL klass I, avdelning 2 certifierad
    Matningsspänning: 48 ~ 55VDC
    Inbyggt reläutgång för strömavbrott
    IP30 robust metalllåda
    DIN-skena och väggmontering
    driftstemperatur: -10 ° 70 ° C

    Pris 6 021 SEK
    Artikelnummer ANR-LNP-1002G-SFP-24
    • Ny
    På vägen in  
  • 12-port industriell...

    12-port industriell Gigabit-omkopplare med PoE + utan hantering. 8 x RJ45-portar och 4 x SFP-portar, 48-55VDC

    8 x 10/100 / 1000Tx RJ45 (30W / port)
    4 x 100/1000 SFP-portar
    Auto MDI / MDI-X Funktion
    Store och framåtväxlande arkitektur
    24Gbps Backplane (Switch Fabric)
    8K MAC Adress Tabell
    9.6Kbytes Jumbo Frame
    Överspänningsskydd: 2000 VDC
    ESD Protection: 6000 VDC
    Försörjningspänning: 48 ~ 55VDC
    Inbyggt Relä Utgång till strömavbrott
    IP30 Rugged Metal Case Design
    DIN Rail och Väggmontering
    Driftstemperatur STD: -10 ° till 70 ° C

    Pris 6 443 SEK
    Artikelnummer ANR-LNP-1204G-SFP
    • Ny
    På vägen in  
  • 12-Port Gigabit-omkopplare...

    12-Port Gigabit-omkopplare med PoE + obegränsad, 8 x RJ45-portar och 4 x SFP-portar, -40 ° till 75 ° C, 48-55VDC

    8 x 10/100 / 1000Tx RJ45
    PoE+ (30W / port)
    4 x 100/1000 SFP-portar
    Auto MDI / MDI-X Funktion
    Store och framåtväxlande arkitektur
    24Gbps Backplane (Switch Fabric)
    8K MAC Adress Tabell
    9.6Kbytes Jumbo Frame
    Överspänningsskydd: 2000 VDC
    ESD Protection: 6000 VDC
    Försörjningsspänning: 48 ~ 55VDC
    Inbyggt Relä Utgång för strömavbrott
    IP30 Robust Metalfall Design
    DIN Rail och Väggmontering
    Driftstemperatur: -40 ° till 75 ° C

    Pris 7 077 SEK
    Artikelnummer ANR-LNP-1204G-SFP-T
    • Ny
    På vägen in  
  • 16-Port Gigabit-omkopplare...

    16-Port Gigabit-omkopplare med PoE +, obehandlade 12 x RJ45-portar och 4 x FTP-portar, -40 ° till + 75 ° C, 48-55VDC

    12 x 10/100 / 1000Tx RJ45
    PoE+ (30W / port) IEEE 802.3at
    4 x 100/1000 SFP-portar
    Förvaring och vidarekoppling Arkitektur
    8K MAC-adresstabell
    12.2Kbytes Jumbo Frame
    Överspänningsskydd: 2000 VDC
    ESD-skydd: 6000 VDC
    Försörjningspänning: 48 ~ 55VDC
    Inbyggt Reläutgång för strömavbrott
    IP30 Robust Metalfall Design
    DIN- Järn- och väggmontering
    Driftstemperatur: -40 ° till 75 ° C

    Pris 8 919 SEK
    Artikelnummer ANR-LNP-1604G-SFP-T
    • Ny
    På vägen in  
  • 8-port industriell...

    8-port industriell Gigabit-omkopplare med PoE +, ostyrd, 12-36VDC

    8 x 10/100 / 1000Base-T (X) RJ45
    PoE (P.S.E.) porter 
    IEEE 802.3at
    Upp till 30 watt per Port
    9,6Kbytes Jumbo Frame
    Matningsspänning: 12 ~ 36VDC
    Auto-Negotiation & Auto-MDI / MDI-X
    Store-and-Forward Transmission
    Flow Control
    IP-30 kabinett
    DIN-skena och väggmontering
    UL klass I, Division 2 Certifierad

    Pris 3 619 SEK
    Artikelnummer ANR-LNP-800AGH
    • Ny
    På vägen in  
  • 8-port industriell Gigabit...

    8-port industriell Gigabit IP67-omkopplare med PoE +, M12-kontakt (X-kodad), -10 ° till 60 ° C, 24-55VDC

    8 x portar 10/100 / 1000Tx, IEEE 802.3at kompatibel PoE +
    Redundant matningsspänning: 24 - 55VDC
    Inbyggd Power Booster Design för PoE / PoE +
    Inbyggd reläutgång - Power / PoE Failure varning
    Bypassdesign för Daisy Chain Redundancy
    Digital ingång / digital utgång
    IP67 Robust vattentät metalldesign
    M12 X-kodad anslutning för att säkerställa en tät och robust anslutning
    Väggmontering
    Driftstemperatur: -10 ° till 60 ° C
    Mått: 253,57 x 122 x 116,12 mm (B x H x D)

    Pris 14 121 SEK
    Artikelnummer ANR-LNP-0800G-M12-67
    • Ny
    På vägen in  
  • 12-Port Industrial Gigabit...

    12-Port Industrial Gigabit PoE + hanterad switch, 10 x RJ45, 2 x SFP-portar, 48-55VDC

    8 x 10/100 / 1000Tx IEEE 802.3at / av överensstämmer med 30W / Port
    2 x 10/100 / 1000Tx
    2 x 100 / 1000Fx SFP
    Nätverksredundans: STP / RSTP / MSTP
    G.8032 Återställningstid 50ms ERPS
    IPv4 / IPv6, och DHCP-alternativ 66/67/82
    Modbus / TCP-protokoll för enhetshanetering och övervakning
    Konfiguration webbkonsol, Telnet, CLI-komhanedo
    PoE Ping-larmfunktion för PoE-portar Strömåtervinning
    IGMP v1 / v2 för multicast-trafikfiltrering
    QoS (IEEE802.1p / 1Q), CoS / ToS
    IEEE802.1Q VLAN
    Nätverkssäkerhet med IEEE802.1X
    SNMP v1 / v2c / v3, HTTPS och SSH / SSL
    Autovarning via e-post, reläutgång
    Driftstemperatur: -10 ~ 70 ° C
    Matningsspänning: 48 - 55VDC

    Pris 9 829 SEK
    Artikelnummer ANR-LMP-1202G-SFP
    • Ny
    På vägen in  
  • Media Converter Gigabit med...

    Media Converter Gigabit med SFP-port och PoE + PSE, 52VDC PSU ingår

    Gigabit media-omvandlare med PoE + för utrustning
    PoE är PSE (Power Sourcing Equipment)
    PoE + upp till 30 watt per port
    802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3z, 802.3at, 802.3af
    IEEE 802.3x Full-Duplex Flow Control
    Auto MDI / MDI-X-funktion
    Mått: 94 x 70 x 26mm
    Driftstemperatur: 0 ° C till 50 ° C
    Strömförsörjning: 52VDC / 0.6A ingår

    Pris 1 781 SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-2805P-FTP
    • Ny
    På vägen in  
  • Kompakt industriell gigabit...

    Kompakt industriell gigabit PoE + ethernet för fibermedieomvandlare

    UTP till fibermediekonverterare - Inbyggd 1 portar PoE-injektor - RJ45-port Auto MDI / MDI-X - Auto-förhanedlingshastighet, halv / full duplex - Arkitektur för butik och framåt-växling
    Inbyggd länkfelsövergång (LFP) & amp; Far End Fault (FEF) - Jumbo Frame: 10k byte - Strömförsörjning: 48 ~ 55VDC - Överbelastningsström för DIN-skena och väggmontering för IP30

    Pris 1 953 SEK
    Artikelnummer ANR-IMP-C1000-SFP
    • Ny
    På vägen in  
  • Mediekonverterare för...

    Mediekonverterare för multimod med ett avstånd upp till 550 meter, SC-kontakt

    1 x RJ45 1000BaseT tvinnat par (Auto MDI / MDI-X)
    1 x 10/100 / 1000BaseT-port och 1 x 1000BaseSX / LX-port för IEEE 802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3z - TP-port 10/100 / 1000BaseT autoförhanedling - IEEE 802.3x full-duplex flödeskontroll - Mottryck i halvdubbelsystem - Auto MDI / MDI-X-funktion | Store -och framåtmekanism - Avstånd: 2802SC 220m - 550m med avstånd 2802SC-S10 10 KM - Mått: 97 x 70 x 26mm
    Driftstemperatur: 0 ° C till 50 ° C - Strömförsörjning: 5V DC, 2A

    Pris 1 151 SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-2802SC
    • Ny
    På vägen in  
  • Gigabit mediaomvandlare för...

    Gigabit mediaomvandlare för enkelfiber- och WDM-läge, Multi Mode upp till 550m, WDM-A, TX1310nm / RX1550nm, 5VDC

    Gigabit WDM Single Core Fiber Media Converter
    WDM-A - TX 1310nm / RX 1550nm
    IEEE 802.3 / h / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechaneism
    Auto-crossover för MDI / MDIX i TP-port
    Auto-förhanedling i TP-port
    Flödeskontroll
    Länkalarm
    Auto & Force Mode-konfiguration
    Mått: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC / 1.5A strömförsörjning inkluderad

    Pris 3 118 SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-3002A-WA-AM
    • Ny
    På vägen in  
  • Mediekonverterare Gigabit...

    Mediekonverterare Gigabit för enkelfiber- och WDM-läge. Enkeläge upp till 10 km, WDM-B, TX1550nm / RX1310nm, 5VDC

    Gigabit WDM-mediekonverterare för enkärnig Single Mode
    WDM-B - TX 1550nm / RX 1310nm
    IEEE 802.3 / h / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechaneism
    Auto-crossover för MDI / MDIX i TP-port
    Auto-förhanedling i TP-port
    Flödeskontroll
    Länkalarm
    Auto & Force Mode-konfiguration
    Mått: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC / 1.5A strömförsörjning inkluderad

    Pris 3 196 SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-3002A-WB-S1
    • Ny
    På vägen in  
  • Media Converter Gigabit för...

    Media Converter Gigabit för enkelfiber- och WDM-läge, Multi Mode upp till 550m, WDM-B, TX1550nm / RX1310nm, 5VDC

    IEEE 802.3 / u / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechaneism
    Auto Crossover för MDI / MDIX i TP-porten
    Autoförhanedling i TP-porten
    Flödeskontroll
    Länkalarm
    Auto & Force Mode-konfiguration
    Mått: 71 x 94 x 26 mm för DC5 V, 1,5 A

    Pris 3 422 SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-3002A-WB-M
    • Ny
    På vägen in  
  • Gigabit mediaomvandlare för...

    Gigabit mediaomvandlare för enkelfiber- och WDM-läge, Enkeläge upp till 10 km, WDM-A, TX1310nm / RX1550nm, 5VDC

    Gigabit WDM Single Core Fiber Media Converter
    WDM-A - TX 1319nm / RX 1550nm
    IEEE 802.3 / h / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechaneism
    Auto-crossover fö MDI / MDIX i TP-port
    Auto-förhanedling i TP-port
    Flödeskontroll
    Länkalarm
    Auto & Force Mode-konfiguration
    Mått: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC / 1.5A strömförsörjning inkluderad

    Pris 2 348 SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-3002A-WA-S1
    • Ny
    På vägen in  
  • Gigabit mediaomvandlare,...

    Gigabit mediaomvandlare, kompakt version med PoE + PSE, DIN-montering, temperatur -40 ° C till 80 ° C, 48-55VDC

    RJ45 till Fiber Media Converter
    1 portar PoE + (30W) utrustningsinjektor
    RJ45 Port Auto MDI / MDI-X
    Autoförhanedling hastighet, halv / full duplex
    Store-and-Forward Byta arkitektur
    Inbyggd länkfel genomgång (LFP) & Far End Fault (FEF)
    Jumbo Frame: 10k byte
    Matningsspänning: 48 - 55VDC
    Överbelastningsström
    DIN-skena och väggmontering för IP30

    Pris 2 256 SEK
    Artikelnummer ANR-IMP-C1000-SFP-T
    • Ny
    På vägen in  
  • Mediekonverterare Gigabit...

    Mediekonverterare Gigabit med SFP-port, 5VDC

    Media Converter 10/100 / 1000Base-T och 1000Base-LX / SX-nätverk
    1 x 10 / 1001000Mbit RJ-45-port
    1 x 1000BaseSX / LX SFP-port
    SFP GBIC-slot 
    Driftstemperatur: 0 ° C till 50 ° C
    Mått: 97 x 70 x 26 mm
    5VDC / 2A strömförsörjning inkluderad

    Pris 914 SEK
    Artikelnummer ANR-FCU-2805SFP
    • Ny
    På vägen in  
  • 5 portar Industriell 10/100...

    5 portar Industriell 10/100 / 1000Mbit switch + 2 x Gbit SFP-kortplats, PoE + (30W), DIN-anslutning, -40 - + 85 ° C, 48 - 55VDC

    4 x 10/100 / 1000Mbit, PoE + (30W) IEEE 802.3at
    1 x 10/100 / 1000Mbit och 2 x 100 / 1000Mbit SFP-kortplats och 14Gbps bakplan
    8K MAC Adressbord
    10,0 Kbytes Jumbo Frame
    Överspänning 2kV DC
    ESD Protection 6kV DC
    Redundant Power Input Design: 48 - 55VDC
    1 Reläutgång för strömfel Alarm
    IP30 Robust Metalskåp
    DIN-skena och väggmontering inklusive
    Utökad driftstemperatur: -40 - + 85 ° C

    Pris 4 458 SEK
    Artikelnummer ANR-LNP-0702G-SFP-T
    På vägen in