Med PoE

Med PoE

Der er 14 varer.

Viser 1-12 af 14 element(er)
Split PoE netværk i 2...

Split PoE netværk i 2 retninger - Gbit. Med 1 x Data + PoE ind og 2 x Data + PoE ud til udstyr.

1 stk. netværkskabel fra PoE switch, splittes ud til 2 enheder m/PoE (25 Watt).
2 ports Gigabit switch med PoE ind og ud
1 x RJ45 kabel fra PoE switch - op til 100 meter
2 x RJ45 kabel fra switch ud til f.eks. IP kameraer - op til 100 meter 
Industriel design i robust alu. kabinet.
Egnet til 2 x IP kameraer over 1 hoved-netværkskabel fra PoE switch.

Pris Call for price
Varenummer ETH-POE1
Status  
  • 5 ports 10/100/1000Mbit...

    5 ports 10/100/1000Mbit switch, RJ45, PoE+, Unmanaged, 48VDC

    5 x 10/100/1000Mbit RJ-45 med 4 porte med PoE+
    PoE+ er 30,8 Watt. PoE maks 134 Watt, end-span
    Auto detekterer PoE udstyr og beskytter mod skade ved ikke PoE udstyr
    PoE op til 100 meter
    Layer 2 switch med auto-negotiation
    IP30 aluminum metal kabinet, DIM beslag
    DIN Rail og vægmontering
    48V DC redundant power input
    EFT beskyttelse op til 6kV for power line
    6kV beskyttelse på Ethernet port
    -40 til +75°C 

    Pris Call for price
    Varenummer ESW5G-POE+
    • Ny
    Status  
  • 6 ports 10/100Mbit RJ45 + 2...

    6 ports 10/100Mbit RJ45 + 2 x SC 100Mbit Single Mode, PoE, Managed, 48VDC

    4 x 10/100Mbit RJ45 Managed switch
    2 x 100Mbit SC Single Mode
    Single Mode op til 30km
    48VDC power input
    PoE output - 25W per port
    Maks. 80W total power
    Multiple Super Ring technology (MSRTM), up to 5ms recovery time
    IGMP snooping, multicast
    Indbygget hardware watchdog timer for system auto-reset
    -40~60°C driftstemperatur

    Pris 5.842,00 kr.
    Varenummer ESW6F2POE+S
    Status  
  • 8 port 10/100Mbit RJ45 PoE+...

    8 port 10/100Mbit RJ45 PoE+ 2 x Gbit fiber port SFP, LCD skærm, UTP extended til 250meter, 230VAC

    8 ports 10/100Mbit + 2 ports Gigabit RJ45
    2 x 1000BASE-X mini-GBIC SFP combo interface
    PoE+ er 32 Watt (Budget er 120 Watt)
    IEEE 802.3af/at End-span
    Hver port giver 52VDC til PoE udstyr
    Auto deteketere PoE udstyr
    Giver power til maks. 100meter
    Extended mode uden PoE er afstanden op til 250meter
    Forsynet med smart LCD
    Standard, VLAN, Extend.

    Pris Call for price
    Varenummer ESW8SFP2-POE+
    • Ny
    Status